Avant Art Festival: Jacaszek / Podpora / Kohyt • Artur Rumiński & Macio Moretti • Joanna John • Mike Majkowski

Event details

  • 30.09.2020
  • 20:00
  • Aleja Armii Ludowej 14, 00-637 Warszawa

Współpracować po raz pierwszy z warszawską edycją festiwalu Avant Art to dla nas wyróżnienie i chluba. Tym bardziej cieszymy się, że właśnie w Pardon, To Tu – w środę, 30.09.2020 od godziny 20:00 odbywać się będzie wieczór otwarcia festiwalu, na którym usłyszymy 4 koncerty wyjątkowych polskich artystów. Ponadto warto zaznaczyć, że program tego wieczoru powstał w w ścisłej współpracy z wytwórnią Bocian Records.

➳ Środa, 30.09.2020 – g. 20:00
➳ Bilety: Wstęp Wolny
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

PROGRAM:

20:00 – Mike Majkowski (bas, elektronika)
21:00 – Joanna John & Artur Rumiński (elektronika, gitara)
21:25 – Artur Rumiński & Macio Moretti (gitara, perkusja)
22:00 – Jacaszek / Podpora / Kohyt (elektronika, fortepian)

Godziny rozpoczęcia koncertów mogą ulec nieznacznej zmianie.

Uwaga, na tych koncertach nie będzie miejsc siedzących!

 

BIOGRAFIE:

MIKE MAJKOWSKI

Australijski kontrabasista polskiego pochodzenia, mieszkający od lat w Berlinie. Komponuje, improwizuje, eksploruje brzmienie i czas jako wykonawca, kompozytor i organizator, solo jak i w licznych projektach kolektywnych, m.in. w zespole Lotto, którego „Elite Feline” zwyciężyła w rankingu najlepszych płyt roku 2016 „Gazety Wyborczej”.

Mike Majkowski jest jednym z najciekawszych muzyków na scenie improwizowanej, który na przestrzeni lat konsekwentnie zbudował swój radykalnie minimalistyczny styl oparty na dronach, ciszy i repetycjach. Tworzą go subtelne zmiany barwowe w czasie, realizowane za pomocą czysto akustycznego kontrabasu lub z dodatkiem elektroniki.

Transowe utwory Majkowskiego zdradzają znakomite opanowanie warsztatu instrumentalnego, do granic możliwości wykorzystujące poszczególne techniki artykulacyjne – wyraźnie widać tu zresztą ewolucję od popisowych wczesnych utworów. W medium elektroniki muzyk chętnie wykorzystuje też zjawiska psychoakustyczne jak tony różnicowe i dudnienia albo maskowanie i pogłos. -Jan Topolski (culture.pl)

https://mikemajkowski.bandcamp.com

JOANNA JOHN & ARTUR RUMIŃSKI

Joanna John jest Polką mieszkającą na norweskiej wyspie Senja, absolwentką warszawskiej ASP, artystką wizualną, kompozytorką muzyki elektronicznej.

Artur Rumiński z kolei to jeden z najbardziej zapracowanych muzyków na rodzimej scenie, znany z niezliczonej ilości projektów, takich jak: ARRM, Thaw, Furia, czy Gruzja.

Rumiński i John spotykają się wirtualnie i wciągają w chłodną przestrzeń, budowaną na napięciu między brzmieniami syntetycznymi i naturalnymi. Tworzą zagadkowy, wielowymiarowy i zarazem subtelny krajobraz, gdzie logika nie jest odpowiedzią.

Rumiński elektroniczną tanpurą tworzy miarowe i bardzo miękkie podłoże, w które z łatwością wsiąkają analogowe syntezatory John, by wynurzać się co chwilę, łapiąc oddech w akustycznych echach fortepianu, graniu barwą chińskich skrzypiec i nagraniach terenowych. Set uzupełni materiał wideo.

ARTUR RUMIŃSKI & MACIO MORETTI

Współpraca między Maciem Morettim i Arturem Rumińskim zaczęła się kilka lat temu przy pracy nad płytą THAW – Grains. Każdy z muzyków udziela się intensywnie w różnych scenach muzycznych. Moretti znany m.in. z zespołów Mitch and Mitch, Shofar czy Starzy Singers. Tego wieczoru zagrają premierowy materiał.

JACASZEK / PODPORA / KOHYT

Projekt gdańskich artystów stworzony z potrzeby wspólnego grania, połączenia specyficznych brzmień całej trójki. Punktem wyjściowym był pomysł wykorzystania archiwalnych nagrań z wnętrz architektury gdańskich kościołów dokonanych przez Michała Jacaszka.

Fragmenty unikalnych nagrań wtopione w warstwy subtelnej elektroniki Jacaszka spotykają tu struktury wypracowane przez Katarzynę Podporę i Maxa Kohyta utkane z nieoczywistych dźwięków instrumentów, przedmiotów, kontaktowo nagłaśnianych małych obiektów, manipulacji taśmą i szczypty elektroniki.

Trwałym efektem projektu będzie płyta Jacaszek / Podpora / Kohyt wydana przez Bocian Records, której premiera zaplanowana jest na koniec 2020 r.

COVID-19

1. W związku z obostrzeniami związanymi z wirusem SARS-COV-2 liczba miejsc wewnątrz klubu podczas koncertu jest ograniczona.

2. Warunkiem uczestnictwa w koncertach jest wypełnienie i podpisanie przed wejściem do klubu oświadczenia o stanie zdrowia oraz pozostawienie swoich danych kontaktowych.

3. Klub “Pardon, To Tu” zapewni odpowiednią ilość oświadczeń, niemniej w miarę możliwości prosimy o wcześniejsze wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia dostępnego pod poniższym adresem: http://avantart.pl/…/Deklaracja-stanu-zdrowia_AAF-2020.pdf

4. Mając na uwadze konieczność wypełnienia ww. oświadczenia przed wejściem na wydarzenie prosimy o przybycie z wyprzedzeniem, niezbędnym do wypełnienia i złożenia dokumentu. Zalecany czas przybycia – 60 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

5. Uczestnictwo w wydarzeniu oznacza akceptację regulaminu oraz zasad przetwarzania danych osobowych (RODO) przez Organizatora dostępnego pod poniższym adresem: https://avantart.pl/festival-warszawa/covid/

6. Prosimy o posiadanie oraz stosowanie własnych środków ochrony w postaci maseczki lub przyłbicy do zasłonięcia nosa i ust

7. Prosimy o dezynfekcję rąk środkami dezynfekcyjnymi dostępnymi przed wejściem na wydarzenie

8. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego od innych uczestników wydarzenia oraz do stosowania się do poleceń osób zajmujących się obsługą wydarzeń.

Mimo wszystkich ww. zasad uczestnictwa w koncercie życzymy wszystkim udanego wieczoru. Do zobaczenia!