Arto Lindsay & Melvin Gibbs (Jedyny Koncert w Polsce)

Event details

  • Sunday | 06.11.2022
  • 20:30
  • Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa
KUP BILET / BUY TICKETS

 

Każdemu, któremu nazwy zespołów DNA, The Lounge Lizards, The Ambitious Lovers czy solowe wcielenia i współpracę m.in. z Laurie Anderson, Tom Zè, Animal Collective, Joao Gilberto, Caetano Veloso, Ryuichi Sakamoto czy Bill Frisell nie są obce wie, że jest on swoistym fenomenem na muzycznej scenie Nowego Jorku. Pod koniec lat siedemdziesiątych przyczynił się znacznie do powstania ruchu muzycznego “No Wave“, a w późniejszych latach rozwinął intensywnie wywrotową muzykę pop, hybrydę stylu amerykańskiego i brazylijskiego. Na naszej scenie stanie wraz z jego wieloletnim przyjacielem i partnerem muzycznym, byłym członkiem zespołów Defunkt i Rollins Band, uznawanym za jednego z najlepszych basistów.

Bardzo serdecznie zapraszamy na jedyny w Polsce koncert gitarzysty i wokalisty Arto Lindsaya i basisty Melvina Gibbsa.

▶ Data: Niedziela, 06.11.2022
▶ Wejście na koncert: 19:00
▶ Rozpoczęcie koncertu: 20:30
▶ Bilety: 69 zł (przedsprzedaż) / 79 zł (w dniu koncertu)
▶ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

▶ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).

▶ Arto Lindsay & Melvin Gibbs

➳ Arto Lindsay – gitara
➳ Melvin Gibbs – bas

▶ Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, strony Going., stacjonarnie w “Pardon, To Tu” przy barze (limitowana pula biletów kolekcjonerskich) oraz w salonach Empik. Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) ‘na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane.

▶ Arto Lindsay

Arthur Morgan „Arto” Lindsay urodził się w Wirginii w 1953 roku, ale wychował się w USA i Brazylią dzięki pracy rodziców. Uważany za jednego z intelektualistów muzyki rockowej, a wielki wpływ na jego twórczość mieli tacy giganci brazylijskiej muzyki jak Caetano Veloso i Gilberto Gil, ale też free jazz i amerykańska muzyka eksperymentalna.

Arto zadebiutował na scenie muzycznej, kiedy na początku lat 80. założył wraz z klawiszowcem Peterem Schererem taneczno-popowy zespół Ambitious Lovers. Pierwszym albumem zespołu był Envy z 1984 roku, płyta która doskonale równoważyła jego granie noise i wpływy tradycyjnej muzyki brazylijskiej.

W latach dziewięćdziesiątych Lindsay był jeszcze bardziej zaangażowany w brazylijską muzykę i zaczął współpracować z takimi gigantami jak Tom Zè, Marisa Monte i Joao Gilberto, dzięki któremu wydał swój pierwszy solowy album. W 1995 roku wydał Aggregates 1-26, który prezentował się jako zbiór awangardowych piosenek, ustanawiając płytę jako standard gatunku noise.

▶ Melvin Gibbs

urodził się na Brooklynie w Nowym Jorku i nadal tam mieszka. Jego szacunek do muzyki idzie w parze z niechęcią do narzucanych granic między formami muzycznymi. Lista muzyków, z którymi grał, obejmuje Femi Kuti, Caetano Veloso, dead prez, Eddie Palmieri, David Byrne i Arto Lindsay.

Skomponował muzykę dla artysty wizualnego Stana Douglasa, Matthew Barneya i Arthura Jafy. Od 1998 roku Melvin Gibbs jest również członkiem zespołu Harriet Tubman, nominowanego przez New York Times jako „najlepszy występ jazzowy 2017 roku”. Zespół ten współpracował z takimi artystami jak DJ Logic, Kyp Malone, Meshell Ndegocello, Cassandra Wilson i Wadada Leo Smith.