Avant Art Festival: Ensemble E w/ Mats Gustafsson | Perforto (Ola Rzepka / Łukasz Marciniak)

Event details

  • Tuesday | 26.09.2023
  • 20:30
  • Aleja Armii Ludowej 14, 00-637 Warszawa
  • 513191641

Współpracować po raz czwarty z warszawską edycją festiwalu Avant Art to dla nas wyróżnienie i chluba. Tym bardziej cieszymy się, że właśnie w Pardon, To Tu – we wtorek, 26.09.2023 o godzinie 20:30 wystąpi na początek duet Perforto, czyli pianistka, perkusistka Ola Rzepka i Łukasz Marciniak oraz po półgodzinnej przerwie – pod wodzą mistrza Matsa Gustafssona7-osobowy międzynarodowy zespół artystów i muzyków, działających na polu współczesnej muzyki eksperymentalnej, noise’u, muzyki improwizowanej, współczesnego folku, free jazzu i innych eksperymentalnych dziedzin i tradycji muzycznych.

PS.: Drugi wieczór “Avant Art Festival w Pardon, To Tu” odbędzie się w czwartek, 28.09.2023 i wystąpi zespół PoiL Ueda

▪ Data: Wtorek, 26.09.2023
▪ Wejście na koncert: 19:00
▪ Rozpoczęcie koncertu: 20:30
▪ Bilety: 49 zł (przedsprzedaż) / 59 zł (w dniu koncertu)
▪ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

▪ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).

▪ Perforto:

▪ Ola Rzepka – fortepian
▪ Łukasz Marciniak – gitara

▪ Ensemble E:

▪ Mats Gustafsson – saksofony
▪ Susana Santos Silva – trąbka
▪ Daniel Formo – organy, fortepian
▪ Sylwia Świątkowska – suka biłgorajska
▪ Arne Forsén – fortepian, klawikord
▪ Maniucha Bikont – wokal, tuba
▪ Anders Hana – langelejk, skrzypce

▪ Bilety:

▪ W aplikacji GOING oraz w salonach Empik
▪ Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) ‘na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane

▪ Perforto

duet strunowy na gitarę elektryczną i fortepian, preparujący instrumenty drewnem, metalem, papierem i innymi materiałami. W improwizacji bada cechy fizyczne dźwięku, takie jak wysokość, barwa, natężenie i jego następstwo w czasie. Poszukuje swoistej wrażliwości sonorystycznej w chaotycznym wymiarze otoczenia. Intensywnie, delikatnie, przenikliwie, subtelnie, radykalnie. W czerwcu 2023 w Australijskiej Ramble records ukazała się ich premierowa płyta ” uragano”.

▪ Ensemble E

Muzycy działają pod kierownictwem Matsa Gustafssona i prowadzą pogłębione badania nad tradycyjnymi i alternatywnymi sposobami ekspresji muzyki ludowej Skandynawii i Polski oraz nad tym, jak poprzez umieszczanie tych tradycji w zupełnie nowych sytuacjach może powstać nowa muzyka. W utworze tym, poza tradycyjnym jazzowym instrumentarium, wykorzystane zostaną instrumenty tradycyjne Polski (suka biłgorajska) oraz Norwegii (skrzypce hardingfele). Sam Mats Gustafsson to zjawiskowy spec od improwizowanych scenariuszy muzycznych, mistrz stwarzania dużych muzycznych form w kontakcie z żywym dźwiękiem w czasie realnym. Kawał żywego muzycznego przebiegu ewokujący kolory i mnóstwo energii.