25 lat Wydawnictwa Czarnego: Andrzej Stasiuk | Mikołaj Trzaska | Piotr Bukowski | Hubert Zemler

Event details

  • Sunday | 24.10.2021
  • 20:30
  • Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa
KUP BILET / BUY TICKETS

 

Współpracujemy wraz z Wydawnictwem Czarne od kilku lat, od wielu więcej cenimy ich działalność, całą masę ich tytułów przeczytaliśmy, a na codzień oczywiście polecamy w naszej księgarence. Dlatego jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy zaproszeni do spędzenia wspólnego urodzinowego weekendu, a to za sprawą 25-lecia wydawnictwa!

Serdecznie zapraszamy na kulminacyjny wieczór, w niedzielę 24 października, kiedy to o 20:30 na naszej scenie wystąpią razem: saksofonista Mikołaj Trzaska, duo Opla czyli gitarzysta Piotr Bukowski i perkusista Hubert Zemler, a dopełni składu nie kto inny, ale współtwórca wydawnictwa, pisarz, człowiek legenda – Andrzej Stasiuk.

PS.: Dzień wcześniej, w sobotę, 23.10.2021 od godziny 21:00 zapraszamy na wspólne świętowanie i tańce z Konstantym Usenko! Wstęp Wolny!

Prosimy zapoznać się poniżej z informacjami dotyczącymi COVID-19.

➳ Niedziela, 24.10.2020 – g. 20:30
➳ Bilety: 29 PLN (przedsprzedaż) i 39 PLN (w dniu koncertu)
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

➳ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, niemniej na tym koncercie zapewnimy miejsca siedzące przed sceną jak i na antresoli

Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).

Andrzej Stasiuk – głos
Mikołaj Trzaska – saksofon altowy, klarnet basowy
Piotr Bukowski – gitara
Hubert Zemler – perkusja

Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, strony Going., stacjonarnie w “Pardon, To Tu” przy barze od środy, 13.10.2021 (bilety kolekcjonerskie) oraz w Empikach. Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) ‘na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane.

UWAGA: W związku z obostrzeniami związanymi z wirusem SARS-COV-2 stworzyliśmy dwie pule biletów: Jedna dla osób które nie posiadają Unijnego Certyfikatu COVID i druga dla posiadaczy Unijnego Certyfikatu COVID który potwierdza m.in. pełne zaszczepienie. W tym celu prosimy przygotować kod QR umieszczony na certyfikacie w celu odczytu i weryfikacji przed wejściem na koncert. Dla osób bez certyfikatu udostępnimy “na bramce” lub w linku poniżej formularze z oświadczeniem COVID’owym.

Opla Stasiuk Trzaska:

Czerwiec 2020. Mikołaj Trzaska wraz z Piotrkiem Bukowskim i Hubertem Zemlerem meldują się w tzw. „szałasie” – letniej chacie Andrzeja Stasiuka, na górskiej łące Beskidu Niskiego. Rozstawiają perkusję, podłączają gitarę, szykują saksofon. Stasiuk bierze w rękę stary, sczytany modlitewnik. Nowenna. Uderzenie perkusji, dźwięk z pieca gitarowego, płynie rzewny saksofon: „Różo Duchowna, Wieżo Dawidowa, Domie Złoty”.

Nagrywają płytę. Mocną, wyzywającą. Osobistą. O pamięci dziecka, o niewygodnych myślach, pytaniach. Film, płyta – audio i wideo. Potężny ładunek emocji i wspomnień. Powrót Stasiuka do dzieciństwa, do pytań stawianych wówczas przez kilkulatka. Te wspomnienia, wyświetlane kilkadziesiąt lat później, napędzają utwory, wtłaczając w szaleńcze, zapętlone dźwięki polskiej wsi autentyczność przeżycia”.

COVID-19

1. Wymaganym warunkiem uczestnictwa w naszych koncertach jest okazanie nam przy wejściu kodu QR z Unijnego Certyfikatu COVID lub wypełnienie i podpisanie przed wejściem do klubu oświadczenia o stanie zdrowia oraz pozostawienie swoich danych kontaktowych.

2. Klub “Pardon, To Tu” zapewni odpowiednią ilość oświadczeń, niemniej w miarę możliwości prosimy o wcześniejsze wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia dostępnego pod poniższym adresem:
https://pardontotu.pl/wp-content/uploads/2021/07/Oświadczenie-covidove-Pardon-To-Tu.pdf

3. Mając na uwadze konieczność wypełnienia ww. oświadczenia przed wejściem na wydarzenie prosimy o przybycie z wyprzedzeniem, niezbędnym do wypełnienia i złożenia dokumentu. Zalecany czas przybycia – 60 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

4. Prosimy o posiadanie oraz stosowanie własnych środków ochrony w postaci maseczki.

5. Prosimy o dezynfekcję rąk środkami dezynfekcyjnymi dostępnymi przed wejściem na wydarzenie

Mimo wszystkich ww. zasad uczestnictwa w koncercie życzymy wszystkim udanego wieczoru. Do zobaczenia!