2 Nights with Otomo Yoshihide’s New Jazz Quintet w Pardon, To Tu

Event details

  • 05.02.2024
  • 20:30
  • Aleja Armii Ludowej 14, Warszawa

Dla tych, którzy znają choć część muzycznego dorobku tego muzyka, nie będzie zaskoczeniem, że już od końca lat 70. zapracował on sobie na miano najciekawszych twórców przełomu wieków. Z wielką radością zapraszamy na dwa koncerty w ramach naszego cyklu “2 Nights with…” z legendą japońskiej awangardy Otomo Yoshihide i jego sztandarowym projektem “New Jazz Quintet”. Mając na uwadze to, że obecnie Otomo Yoshihide rzadko, jeśli w ogóle, koncertuje, zobaczenie go na żywo
z jego kwintetem to przeżycie absolutnie wyjątkowe na które nie możemy się już doczekać!

🔸 Informacje:

▪ Data: Niedziela / Poniedziałek 04./05.02.2024
▪ Wejście na koncert: 19:00
▪ Rozpoczęcie koncertu: 20:30
▪ Bilety 1-Dniowe: 89 zł (przedsprzedaż) / 99 zł (w dniu koncertu)
▪ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

🔸 Miejsca Siedzące:

▪ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).

🔸 Bilety:

▪ Nasza strona internetowa: https://pardontotu.pl/programme
▪ Stacjonarnie u nas przy barze (bilety kolekcjonerskie)
▪ Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) ‘na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane

🔸 Otomo Yoshihide’s New Jazz Quintet

Radykalizm sztandarowych zespołów japońskiego gitarzysty, takich jak Ground Zero, mógł przysłaniać jego warsztatową biegłość i nie zawsze dostrzegalną za ścianami dźwięku wrażliwość. New Jazz Quintet to jeden z klasycznych już projektów absolutnej legendy japońskiej awangardy. Oprócz autorskiego materiału zespół wykonuje kompozycje takich muzyków jak Eric Dolphy, Ornette Coleman czy Wayne Shorter.

Yoshihide nie rezygnuje w nim z firmowej intensywności, a eklektyzm pozwala mu żonglować konwencjami od rocka po free jazz. Ale choć kwintet nie jest typowym jazzowym combem, bezdyskusyjnie demonstruje szczerą miłość gitarzysty do wielkiej jazzowej klasyki i pięknych, melodyjnych tematów. – Tomasz Gregorczyk (Dwójka – Audycja “Rozmowy Improwizowane”)