2 Nights with Konono n°1

Event details

  • 22.05.2016
  • 20:30
  • 50 PLN
KUP BILET / BUY TICKETS

Ponad 40 lat temu zespoł ten założył Mingiedi Mawangu, wirtuoz instrumentu “Likembé”, który w wieku 85 lat odszedł od nas w zeszłym roku.

W 2003 r. zagrali pierwsze koncerty poza Afryką, które zaowocowały w późniejszym czasie z licznymi kolaboracjami, m.in. z Björk (w piosence ‚Earth Intruders’ albumu ‚Volta’) i Herbie Hancock (za współprace dostali nagrodę Grammy – kategoria ‚Best Pop Collaboration’). Na jedyne koncerty w Polsce i jedyną dwudniową rezydencje podczas ich europejskiej trasy koncertowej, promujacą nową plytę, do ‘Pardon, To Tu’ przyjedzie legendarny zespól z Demokratycznej Republiki Konga – “L’orchestre folklorique T.P. Konono Nº1 de Mingiedi”, czyli w skrócie Konono n°1 . Zapraszamy bardzo serdecznie!

▶ 2 Nights with Konono Nº1 [CD]
▶ Niedziela & Poniedziałek, 22./23.05.2016, g. 20:30
▶ Bilety: 50 PLN (1-Dniowe)

▂ Augustin Mawangu – Likembé
▂ Gaston Waku – Vocals, Likembé
▂ Jacques Ndofunsu – Percussion
▂ Vincent Niati – Percussion
▂ Pauline Nsiala – Vocals, Bells

▌Bilety są dostępne w ‘Pardon, To Tu’ przy barze / za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / lub przed koncertem ‘na bramce’. Dla studentów, uczniów, emerytów, bezrobotnych przysługuje – za okazaniem ważnej legitymacji – na każdy koncert zniżka w wysokości 10 pln. Te tzw. ‘wejściówki’ będzie można zakupić wyłącznie przed samym koncertem ‘na bramce’ (nie w przedsprzedaży) i do wyczerpania zapasów. ▌

▂ Konono Nº1

Zespół został założony ponad 40 lat temu przez Mingiedi, wirtuoza instrumentu ‚Likembe’ (tradycyjny instrument czasami nazwany ‚Sanza’ lub ‚Thumb Piano’, składający się z metalowych prętów przymocowanych do rezonatora).

W skład zespołu wchodzą trzy likembés elektryczne (basowe, średnie i wysokie tony), wyposażone w ręcznie zrobionych mikrofonów. Istnieje także sekcja rytmiczna, która wykorzystuje tradycyjne, jak i prowizoryczne instrumenty perkusyjne (patelnie, garnki i części samochodowe) i swoisty system dźwięku, w tym megafony z okresu kolonialnego, które się nazywają
‚lance – voix’ (‚voice-throwers’). Ich repertuar opiera się w dużej mierze na tzw. „Bazombo Trance Music’.

Ich debiutancki album ‚Congotronics 1′ cieszył się światowym uznaniem. Do ich wielbicieli należą Thom Yorke (który grał utwór Konono Nº1 w BBC Radio One), Beck, Björk i Herbie Hancock.

▶ Patronaty Medialne

Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
PopUpMusic.pl
Jazzarium.pl
Uwolnij Muzyke
musicNOW
Instytut Improwizacji
FYH
Radio Aktywne
JazzSoul.pl
5kilo kultury
Kultura dla Studenta SGH
Warszawski Serwis Kulturalny
UW/AŻAJ
Polish Jazz
JazzPRESS
Warsaw Insider
Glissando