2 Nights with Rodrigo Amado / Alexander von Schlippenbach / Ingebrigt Håker Flaten / Gerry Hemingway (World Premiere)

Event details

  • 03.10.2022
  • 20:30
  • Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa
KUP BILET / BUY TICKETS

 

Na początku października będziemy mieli ogromny zaszczyt zaprosić na jedyne w Polsce koncerty, wyjątkowego, międzynarodowego kwartetu składającego się ze śmietanki przedstawicieli muzyki improwizowanej / free jazzowej. Wystąpi dla was jeden z obecnie najważniejszych europejskich saksofonistów Portugalczyk Rodrigo Amado, legendarny niemiecki 84-letni pianista Alexander von Schlippenbach, norweska gwiazda kontrabasu Ingebrigt Håker Flaten i niezastąpiony amerykański perkusista Gerry Hemingway!

Nie ukrywamy radości, że zespół zdecydował się, zagrać swoje pierwsze koncerty właśnie u nas, dlatego mamy nadzieję, że zechcecie wspólnie z nami spędzić te dwa wyjątkowe wieczory, podczas których nastąpi – pod wodzą Rodrigo Amado – światowa premiera tego projektu, którego nazwa “The Bridge” jest nie tylko hołdem dla Sonny’ego Rollinsa, ale też pomostem między różnymi językami, środowiskami i pokoleniami, zjednoczonymi przez improwizację. Zapraszamy bardzo serdecznie!!!

 

▶ Data: Niedziela & Poniedziałek, 02./03.10.2022

▶ Wejście na koncert: 19:00

▶ Rozpoczęcie koncertu: 20:30

▶ Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) / 89 zł (w dniu koncertu)

▶ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

▶ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).

 

▶ Rodrigo Amado “The Bridge”

Rodrigo Amado – saksofon tenorowy
Alexander von Schlippenbach – fortepian
Ingebrigt Håker Flaten – kontrabas
Gerry Hemingway – perkusja

▶ Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, strony Going., stacjonarnie w “Pardon, To Tu” przy barze (limitowana pula biletów kolekcjonerskich) oraz w salonach Empikach (mozliwosc zakupu większej ilości biletów). Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) ‘na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane.

▶ Rodrigo Amado “The Bridge”

Dla Amado, jak to miało miejsce w przeszłości z jego sławnym kwartetem “This Is Our Language Quartet” (z Joe McPhee, Kentem Kesslerem i Chrisem Corsano), ten nowy zespół stanowi głębokie zanurzenie się w jego własnych korzeniach formacyjnych, z czym miał do czynienia w ciągu ostatnich kilku lat.

Z Schlippenbachem, Håkerem Flatenem i Hemingwayem u boku, Amado będzie miał doskonały kontekst do odkrywania klasycznych materiałów, które uważa za podstawę swojej muzycznej podróży, impuls, który jest częścią jego i częścią historii. Jak pisał północnoamerykański krytyk Stuart Broomer: „Amado jest wschodzącym mistrzem wielkiej tradycji, bardziej widocznej z każdym nowym nagraniem lub występem”.