Juz dzisiaj, w niedziele 22.04.2012, o godz. 20 zapraszamy bardzo serdecznie na koncert 
TRIFONIDIS SOLO

Maciej Trifonidis
(gitara klasyczna/akustyczna/elektryczna i inne instrumenciki)
“…zapraszam was moi drodzy, na mój bardzo fajny, solo koncert. Będę grał na gitarach i innych fajnych instrumentach (głównie strunowych) oraz magnetofonie kasetowym, telefonie komórkowym z finlandii, kole rowerowym, cymbałkach, piłkarzykach i może też coś powiem, ale jeśli nie, to będę się uśmiechał czasami i dużo o Was myślał. Zagram utwory, które to już za bardzo niedługo nagram i będziemy sobie ich słuchać z płyty. Będzie się nazywała „Trifonidis Downtown Solo – inside/outside” i będzie trzecią częścią takiej mojej opowiastki o mieście w którym żyję. 
Pozdrawiam Was i do zobaczenia!
Maciek, Wasz kolega…”
Maciej Trifonidis (ur. 24 lutego 1974 w Warszawie) – kompozytor, multiinstrumentalista, producent muzyczny, realizator dźwięku. 
Muzyka Trifonidisa jest różnorodna, kompozytor niczym podróżnik wędruje po świecie dźwięków, zachowując jednocześnie swój indywidualny styl i język muzyczny. Komponuje na duże orkiestrowe składy, comba, kameralne tria, duety… Jego muzykę charakteryzuje niezwykła energia, zabawa fakturą i formą. Obok wyrafinowanych jazzowych tematów w kompozycjach Trifonidisa usłyszymy odważne sonorystyczne eksperymenty i dzikie free jazzowe improwizacje, symfoniczno – filmowe nastroje. W wielowątkowych utworach odnajdziemy wpływy muzyki jazzowej, współczesnej i etnicznej. W swojej muzyce twórca ten łączy brzmienia akustyczne z elektroniką, oscylując między improwizacją a precyzyjnym zapisem utworów. Działalność kompozytorska to jedna z trzech głównych dróg artysty. Trifonidis jako multiinstrumentalista udziela się i tworzy wiele zespołów sceny jazzowej, world music i muzyki improwizowanej. A jako producent i realizator dźwięku i wydawca (slowdown records) tworzy i nagrywa muzykę we własnym studio (Trifonidis Studio).
Wstep: 10 zl