Wtorek / Tuesday, 01. Maja 2012, godz. 21:00 – Koncert:

TOMASZ DABROWSKI (trumpet) & TYSHAWN SOREY (drums)
Dąbrowski / Sorey to nowy projekt utalentowanego polskiego trębacza i kompozytora Tomasza Dąbrowskiego. Tym razem do współpracy zaprosił genialnego amerykańskiego multiinstrumentalistę – Tyshawna Soreya. Trąbka, Balkan-horn i perkusja to instrumenty, których używają Dąbrowski i Sorey do tworzenia muzyki opartej na rozbudowanych formalnie oraz przemyślanych kompozycjach, połączonych z otwartą improwizacją.
Tyshawn Sorey jest aktywnym muzykiem, kompozytorem i nauczycielem. Perkusista, puzonista i pianista. Koncertuje na całym świecie z własnymi projektami, jak też muzykami najwyższej klasy: Stevem Colemanem, Johnem Zornem, Vijayem Iyerem, Wadada Leo Smithem, Davem Douglasem i Timem Berne. Jego dorobek kompozytorski to ponad 160 utworów, od kompozycji na zespoły jazzowe do dużych form na orkiestrę.
Tomasz Dąbrowski, trębacz i kompozytor. Gra na trąbce i na instrumencie nazwanym przez niego „Balkan-Horn”. Jego mocne, charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie inspirowane jest folkiem wschodnioeuropejskim, awangardą berlińską i współczesną sceną muzyki improwizowanej. Obecnie mieszka w Danii, gdzie studiuje na wydziale kompozycji i realizuje autorskie projekty.
W styczniu 2012 wyjechał do Nowego Jorku, gdzie w przeciągu zaledwie dwóch tygodni, nagrał trzy płyty. Dwie autorskie: duet z Tyshawn Soreyem oraz trio z Krisem Davisem i Andrew Drury. Trzecia płyta na zaproszenie duńskiego basity Kenneth Knudsena została zarejestrowana z udziałem Jaleela Shawa, Johnathana Blake’a (obaj byli nominowani do nagrody Grammy).

Tomasz Dabrowski:
Tyshawn Sorey [www.tyshawnsorey.net]
Tomasz Dabrowski & Tyshawn Sorey
Wstep: 25 zl / 20 zl