Sroda, 11.07.2012, godz. 22:45 zapraszamy na koncert S-O-L-O
TOMASZA DĄBROWSKIEGO!!!

Jest to dla nas zawsze ogromny zaszczyt goscic tego pana u nas!! drodzy goscie, bardzo serdecznie zapraszamy na koncert S-O-L-O pana

TOMASZA DĄBROWSKIEGO

Tomasz Dąbrowski gra na trąbce i na instrumencie nazwanym przez niego ‘Balkan-Horn ‘, do tego jeszcze na fortepianie i perkusji.

Jego mocne, charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie inspirowane jest folkiem wschodnioeuropejskim, awangardą Berlińską i współczesną sceną muzyki improwizowanej.
Absolwent PSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale jazzu. Obecnie student wydziału kompozycji na The Carl Nielsen Academy Of Music
w Odense, w Danii.
Na swoim koncie ma wiele nagród, m.in: Wraz ze swoim kwartetem zdobył 1 miejsce na XI Ogolnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu (2008). Na tym tez konkursie został uznany za najlepszego instrumentalistę. Przewodniczącym w jury był Zbigniew Namysłowski.
Na Festiwalu Młodych Talentów, organizowanym przez Klub Tygmont oraz Uniwersytet Warszawski – „Nadzieje Warszawy 2008″, Tomasz Dąbrowski Quintet został uznany za Najlepszy Zespół. W jury zasiadali Andrzej Jagodziński (przewodniczący), Jerzy Małek i Paweł Brodowski.
W 2009 roku Tomasz Dąbrowski otrzymał nagrodę dla najlepszego instrumentalisty na Konkursie w ramach XI Lotos Jazz Festival, Bielska Zadymka Jazzowa, grając z Polsko-Duńskim „OFF-QUAR-TET”.
W grudniu 2009 Toasz został zaproszony by zagrać jako jeden z 6 wybranych solistów z Danii w projekcie CROSSROAD. Wtedy to grał z triem Ole Matthiessen/Henrik Dhyrbye/Ole Streenberg, są to jedni z najbardziej znanych muzyków ‘hard-bopowych’ w Danii.
Latem 2010 wydał DVD: LIVE IN KIEV, razem z zespołem OFF-QUAR-TET, oraz Shockola+PL & Leopolis Orchestra. Koncert odbył się w ramach międzynarodowego festiwalu JazzBez w 2009 roku.
W lipcu 2011 nakładem magazynu Jazz Forum, ukazała się płyta OFF-QUAR-TET, przyjęta bardzo entuzjastycznie przez krytyków i słuchaczy.
Aktualnie trwają pracę nad wydaniem nagrania w trio, ze światowej klasy muzykami: Andersem Mogensenem i Nils Bo Davidsenem, pod nazwą „TOM TRIO”. Płyta ukaże się nakładem Duńskiej wytwórni ILK Records.
Na przełomie stycznia i lutego 2012 Dąbrowski przebywał w
Nowym Jorku. Efekt tego wyjazdu to trzy płyty nagrane z gigantami współczesnej sceny jazzowej z USA. Duet z genialnym Tyshawn Sorey’em na perkusji, trio z Kris Davis na fortepianie i Andrew Drury na perkusji. Trzecia płyta to projekt Kenneth Knudsena, w którym prócz Dąbrowskiego, wzięli udział m.in Johnathan Blake i Jaleel Shaw – obaj nominowani do Grammy Awards. Nagrania były realizowane w najlepszych studiach Nowego Jorku, Skyline Studio, Peter Karl’s Studio i Acoustic Sound.
W maju 2012, koncertował w duecie z Tyshawn Sorey’em. Marek Dusza z Rzeczpospolitej, w swojej recenzji napisał: „Najorginalnieszy występ festiwalu Katowice Jazzart”.
Monika Okrój na łamach Jazz Forum pisała: „Ich spotkanie to niewątpliwie wydarzenie festiwalu, nie bez znaczenia dla polskiego jazzu”
Tomasz Dąbrowski regularnie koncertuje i nagrywa w całej Europie, grając z takimi muzykami jak m.in. Johnathan Blake, Jaleel Shaw, Kris Davis, Tyshawn Sorey, Stephen Scott, Anthony Pinciotti, Bob Gulotti, Anders Mogensen, Andrew D’Angelo, Jacob Anderskov, Fredrik Lundin, Simon Krabs, Andreas Lang, Kasper Tom, Aleksander Maksymiw, Wacław Zimpel, Ihor Hnydyn, Anastasiya Litvinyuk, Marek Kądziela, Kenneth Knudsen, Gilad Hekselman, Oskar Gudjonsson, Kasper Tranberg. Prócz autorskich projektów gra z międzynarodowymi grupami: ShockolaD+PL, Andrzej Jagodziński Trio, COPENHAGEN ART ENSAMBLE, OFF QUAR TET, HUNGER PANGS, SYNTAX ERROR, Tip Toe Big Band, DĄBROWSKI/ZUKANOVIĆ, Kenneth Knudsen Group, Ephemeric Quintet, Trifonidis Illumination Quartet, Trouble Hunting i DUMBO, FREE4ARTS.
Grał na wielu festiwalach, np. Amiens Jazz Festival , Vinter Jazz Festival, Krokus Jazz Festival, Bielska Zadymka Jazz Festival, New Cooperation Jazz Festival, JazzBez, Copenhagen Jazz Festival, Havnekulturfestival, JazZGdyni. Summer of Jazz & Blues Festival, Aarhus Jazz Festival. Katowice Jazzart Festivalaj oraz na najstarszym Europejskim festiwalu jazzowym w Ljublianie na Słowenii, obok takich gwiazd jak William Parker, Herb Robertson i Craig Taborn.
Obecnie Tomasz regularnie koncertuje w całej Europie z międzynarodowymi projektami, oraz s-o-l-o.
Linki:
s-o-l-o
DĄBROWSKI/SOREY
NOT EVERY BIRD CAN DANCE:
3D: DĄBROWSKI/DAVIS/DRURY