Sobota, 14.07.2012, godz. 21:00 wystapi u nas zespol 
HORNY TREES

Horny Trees wreszcie wraca z lasu. Po długiej i zupełnie niezrozumiałej przerwie to wykwintne trio w składzie Szamburski/Zemler/Trifonidis zagra w Warszawie!
14 lipca o 21:00.

Nie będziemy się tu rozpisywać o dendrologii ani o muzyce. Trzeba przyjść posłuchać poprostu. Hubert Zemler – zagra na wielobarwnym, drewnianym zestawie perkusyjnym oraz instrumentach perkusyjnych rodem z Afryki, Bangladeszu i Burundi. Szamburski – na klarnecie basowym i Bb oraz plastikowych efektach elektronicznych (oczywista zdrada), a Trifonidis Bielawski – będzie dmuchał w saksofon, flet (metalowa zdrada) i szarpał struny swojej obłędnej gitarry (z drewna na szczęście).


Parę słów o zespole wyjętych z prasy:
„Pasjonujący debiut i z pewnością jedno z największych okołojazzowych objawień 2008 roku!“
Gazeta Wyborcza
„To ekspresja pełna pasji I zaangażowania, ale daleka od niepohamowanych zrywów, odpowiednio wyważona. Znajdziemy tu kluczowe jakości nadające smak muzyce improwizowanej i nie tylko – klimat, radość grania i interakcji, ducha eksperymentu i wyprawy w nieznane, a jednocześnie dużą dbałość o formę i najdrobniejsze detale.
Bez wątpienia jedna z najlepszych krajowych płyt w kategorii jazz / improv. w minionym roku!“
Machina
„ Już od pierwszego utworu, będącego pijaną parodią pewnej znanej melodii operowej, rozpościera się przed nami obraz lasu, jakiego wcześniej nie znaliśmy – wciąż pięknego i dostojnego, ale także pełnego tajemnic i przyziemnych skłonności. Kto powiedział, że dendrologia musi być nudna?“
Życie Warszawy
Horny Trees – płyta tygodnia w CJG!
“To obdarzeni nieprzeciętną wyobraźnią, zmysłem improwizacyjnym i szczególnym wyczuciem melodyjności instrumentaliści! Od morderczego grindcore-jazzu, przez free jazz i free rock, granie bigbandowe, muzykę filmową i teatralną, funk, po muzykę żydowską. Jest tu coś dla zakochanych i dla zwolenników pogo, dla zasypiających i dla tych, którzy lubią, gdy włosy stają im dęba!“
Co Jest Grane