Dzisiaj w poniedzialek, 15.10.12, od godz. 20:30 zapraszamy naszych gosci na koncert

DOKURO (Szelag / The Norman Conquest) & Dominik Strycharski / Ray Dickaty


Agnes Szeląg i The Norman Conquest tworzą duet Dokuro
kompozytorki, performerki tworzącej głównie prace audiowizualne oraz kompozytora zainspirowanego przede wszystkim możliwościami oferowanymi przez sztukę nagrywania dźwięku. Jako reżyser dźwięku jest stałym współpracownikiem Freda Fritha (głównie w Cosa Brava). Prace Szeląg prezentowane były na takich festiwalach jak San Francisco Electronic Music Festival, The Soundwave Series, The Streaming Festival, Electronic Music Midwest Festival, the Illuminated Corridor Festival, Palais de Ideal Festival, 60 x 60 a także klubie the Stone w Nowym Jorku.
Agnes Szelag to Wiolonczelistka, improwizatorka, i artystką multimedialna. Występowała między innymi z Terry Riley, Fred Frith, i Pauline Oliveros. 
The Norman Conquest (Norman Teale) to manipulator dzwięku, improwizator, i wokalista z Kalifornii, ktory występował między innymi z Fred Frith i Zeena Parkins.
Dominik Strycharski
to kompozytor, flecista, wokalista i improwizator. Stworzył muzykę do filmów, niezliczonej ilości spektakli teatralnych – w tym także spektakli teatrów tańca! Działa zarówno solo (jako Doministry), jak i w projektach: własnym Pulsarus, oraz Kostas New Progrram czy Max Klezemer Band. 
Współpracuje m.in. z teatrem, Bretoncaffe, Wojciechem Klemmem, Michałem Zadarą, Janem Peszkiem, Mikołajem Trzaską, Tomaszem Gwicińskim, Jerzym Mazzollem, Adamem Pierończykiem, Melba Kolektyw, Frantzem Hautzingerem, Rafałem Dziemidokiem, Kazuchisa Uhichashi i wieloma, wieloma innymi.
Ray Dickaty
saksofonista, kompozytor. Na karierę muzyczną Raya Dickaty składa się ponad 60 nagrań z różnymi artystami. Brał też udział w kilku światowych tournee z zespołem Spiritualized. Jest autorem aranżacji partii sekcji dętych do utworów Spiritulized na płycie “Anutha Zone”. Jako saksofonista i flecista grał w zespole Dr. Johna, był członkiem zespołów Too Pure i Moonshake, z którymi nagrał 2 albumy. 
Występował z PJ Harvey i Stereolab. Nagrywał i koncertował z Cornershop, Gallon runk, Durutti Column, AMP, Lush, The Duke Spirit i Six By Seven. Współpracował z legendą i założycielem AMM Eddiem Prevostem w Londynie i Liverpoolu. Występował z improwizatorami Carlosem Zingaro, Phillipem Marksem, Chrisem Corsano, Brigitte Kuepper, Tomem Chant i liverpoolskim 
Frakture Big Band. Jego zespół Loka nagrywa drugą płytę dla wytwórni Ninja Tune. 
Ma na swoim koncie również współpracę z takimi artystami jak Giles Peterson, Super Numeri, Terry Edwards, Zukanican, Damo Suzuki, Michael J Sheehy, the N.O.W. Sextet, Core Trio, Skree. Pomieszkuje w Polsce, jest ważną i aktywną postacią polskiej sceny muzyki improwizowanej: współpracuje m.in. z Maciejem Bielawskim, Mikołajem Pałoszem i zespołem Trifonidis Free Orchestra.
Wstęp: 15 / 10 zł