Tegoroczna plyta “Pathfinder” Tria “Nowicki/Święs/Frankiewicz” uwazamy za jedna z najlepszych w swoim gatunku, i to nie tylko my jestesmy tego zdania.

W zwiazku z tym jest nam tym bardziej milo zaprosic naszych gosci na ten bez watpienia bardzo dobrze zapowiadajacy koncert, ktory odbedzie sie dzisiaj w 

Sr. 07.11.2012, o godz. 20:30

Nowicki / Święs / Frankiewicz Trio


Radek Nowicki – sax
Andrzej Święs – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja


Każdy z trójki muzyków posiadł wystarczające kwalifikacje do rozpoczęcia autorskiej kariery, 
liczne nagrody na konkursach i festiwalach, będące dowodem instrumentalnego kunsztu. 
Współpraca fonograficzna i koncertowa z twórczymi muzykami jazzowymi z Polski 
i zagranicy to niekwestionowane atuty tego składu.

Balansując między free jazzem a tonalnym graniem, odnajdują swój głos, który brzmi świeżo i inspirująco. Premiera płytowa miała miejsce na jednym z największych festiwali jazzowych w Europie, jakim bez wątpienia jest Copenhagen Jazz Festival, na którym Nowicki / Święs / Frankiewicz Trio 
dało porywający koncert.


Radek Nowicki

saksofonista tenorowy i sopranowy, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2003 jury (Billy Harper, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała) przyznało mu III miejsce i nagrodę za “najbardziej oryginalny debiut” na Międzynarodowych Zmaganiach Solistów Jazzowych 
w Szczecinie. W 2004 został laureatem nagrody Kultursalon Horbiger w Wiedniu. 
Ostatnio współpracował z Pawłem Kaczmarczykiem, Jerzym Małkiem, Grzegorzem Karnasem, Michałem Tokajem, Agą Zaryan, Grażyną Auguścik, Makoto Ozone, Tomaszem Stańko (Peyotl), Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim (Big Band).


Andrzej Święs

czołowy kontrabasista młodego pokolenia polskiej sceny jazzowej – absolwent klasy kontrabasu Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (2005) oraz Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2008). 
Na scenie jazzowej zadebiutował w 2004 r., występując z trio Pawła Tomaszewskiego na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych “Jazz Juniors” w Krakowie, 
gdzie zespół zdobył II nagrodę. Na stałe współpracuje z zespołem Soundcheck oraz kwartetem Grzegorza Nagórskiego. Na swojej drodze artystycznej pracował z takimi artystami jak: 
Lee Konitz, Janusz Muniak, Jan “Ptaszyn” Wróblewski, Adam Pierończyk, Piotr Baron, 
Joachim Mencel, Ewa Bem, Leszek Żądło, Wojciech Groborz, Arek Skolik, Łukasz Żyta, 
Grzegorz Piotrowski, Tomasz Grzegorski, Marcin Ślusarczyk, Zbigniew Namysłowski.


Sebastian Frankiewicz

perkusista. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. 
Laureat konkursów Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach, Złotego Krokusa w Jeleniej Górze i Bielskiej Zadymki Jazzowej. 
Od 2002 roku współpracuje z Michałem Urbaniakiem. W latach ubiegłych członek zespołów 
Janusza Muniaka, Lory Szafran, Zbigniewa Namysłowskiego, Artura Dutkiewicza, 
Mariusza Lubomskiego, Miki Urbaniak, Zbigniewa Wegehaupta. 
Koncertuje również z Grzegorzem Karnasem, Agą Zaryan, Grażyną Auguścik, Urszulą Dudziak i Januszem Skowronem. Ma na swoim koncie złotą płytę za projekt „Pogadaj ze mną” z tekstami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Nahornego.

Wstep: 15 zl / 10 zl

Recenzja Plyty “Pathfinder”: