Jest nam niezmiernie milo zaprosic naszych gosci 
dzisiaj, w czwartek 08.11.2012, o godz. 20:30 
na pierszy koncert wykonawcow z Norwegii:
Albatrosh (André Roligheten / Eyolf Dale)
André Roligheten – sax
Eyolf Dale – piano
Duo Albatrosh sklada sie z saksofonisty André Roligheten i z pianisty Eyolf Dale, a ich ostatni album “Yonkers” wydany w prestizowej wytworni “Rune Grammofon” (polska dystrybucja poznanska “multikulti”) dostal znakomity recenzje m.in. przez “New York Times” i “The Guardian. 
“…niekiedy tworza stonowana improwizowana przestrzeń, wypełniona chytrymi dźwiękami saksofonu i mrugającym fortepianem, a czasami są intrygujaco dynamiczne – a równowaga między skrupulatnie zintegrowanej kompozycji i sfery improwizowangego szalenstwa jest niezwykle uderzajaca…” 
– The Guardian
Po zdobyciu prestiżowej nagrody JazzIntro w 2008 roku, “Young Jazz Musicians Of The Year, Albatrosh miał ruchliwe lata. W 2009 ukazał się ich debiutancki album “Seagull Island” (InnerEar), ktory przez norweska gazete “Dagbladet” zostal opisany “być może najbardziej ekscytujące 
wydanie norweskiego jazzu ostatnich lat”. 
W 2010 ukazał się ich drugi album “Mystery Orchestra with Grenager & Tafjord” z goscmi Lene Grenager na wiolonczeli i Hild Sofie Tafjord. Album otrzymał rowniez świetne recenzje, a w rankingu norweska gazety “Dagsavisen” album zostal mianowany jako najlepsze jazzowe wydanie 2010r.
“Albatrosh” także współpracowal z takimi muzykami jak Django Bates, Paul Lovens, 
Theo Bleckmann i Andrew D’Angelo. 
Wiosna 2011 pojechali na tournee do Nowego Jorku, gdzie grali koncerty z Bleckmann i D’Angelo. Tam tez znaleźli wspaniałe studio w Yonkers na obrzeżach Nowego Jorku, gdzie nagrali materiał na swój trzeci album.
Wstep: 20 pln / 15 pln