“Projekt medytacyjny i transowy, oparty w znacznej mierze o drony, szmery, z lekkimi odchyleniami w stronę muzyki noise oraz folk…” – tak sam Kuba Ziołek opisuje swoja muzyke i ktora uslyszymy w dzisiaj (niedziela), 11.11.2012, o godz. 20:30 na koncertcie w “Pardon, To Tu” 
Do Kuby Ziołek dolaczy jeszcze znakomity artysta dźwięku, perkusjonista, animator kultury, etnolog
Rafał Iwański a.k.a. X-NAVI:ET z ktorym bedziemy podrozowac po swiecie improwizacji elektroakustycznej.

Stara Rzeka (Kuba Ziołek Solo) 
& Rafał Iwański a.k.a. X-NAVI:ETSTARA RZEKA ((Kuba Ziołek Solo)
Ten jednoosobowy projekt nazywa się Stara Rzeka, ponieważ jego idea wykluła się w Starej Rzece, w samym sercu Borów Tucholskich. Stara Rzeka to głównie most nad Wdą, włączający nieinwazyjnie to, co ludzkie w ciszę i przestwór natury. Projekt pomyślany został – w swym skromnym zakresie – jako kontemplacja nad tym miejscem, i nad tym, co wspólne człowiekowi, rzece, lasom i mostowi, nad jednością, która nie zawiera w sobie prymatu żadnego z tych członów. 
Odrzucając wszelkie romantyczne, sentymentalne, hipisowskie i ekologiczne banały, zostaje sama surowość wydarzenia, która domaga się świadectwa. Muzyka okazuje się jego najlepszym przekaźnikiem między innymi dlatego, że sama istota muzyki przynależy do istoty rzeki i jest z nią nierozerwalnie spleciona. 
W muzyce Starej Rzeki pobrzmiewają echa eksperymentów minimalistów z lat 60, ambientowych / post-industrialnych kolaży, azjatyckich bogów muzyki noise takich jak Li Jianhong i Keiji Haino, krautrocka w duchu Ash Ra Tempel, Popol Vuh, Harmonia czy Tangerine Dream, muzyki dr(eam)one, black metalu, muzyki ludowej, a także… Nico! Chodzi jednak o wypracowanie spójnej formuły dla opowiedzenia historii o tym, co wspólne (i skryte) człowiekowi i przyrodzie.
Twórcą Starej Rzeki jest Kuba Ziołek grający m.in. w takich grupach jak Ed Wood, Alameda Trio, Hokei, Szreder and the Ghost Riders, czy Innercity Ensemble.
Rafał Iwański a.k.a. X-NAVI:ET
artysta dźwięku, perkusjonista, animator kultury, etnolog. Współzałożyciel i muzyk grupy HATI. Autor i wykonawca muzyki elektroakustycznej, jako X-NAVI:ET, z HATI i innymi projektami występował z licznymi koncertami w Polsce, Niemczech, USA, Belgii, Holandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Danii, Austrii, na Węgrzech i Litwie. 
Współpracował koncertowo i studyjnie z wieloma artystami dźwięku i obrazu takimi jak m.in. Sławomir Ciesielski (ex Republika), grupa PAS, John Zorn, Steve Buchanan, Heike Fiedler, Raymond Salvatore Harmon i innymi. 

Autor kilku indywidualnie nagranych płyt długogrających oraz muzyki do filmów. Współautor projektu artystyczno-naukowego “Voices of the Cosmos” realizowanego przy współpracy z Centrum Astronomii UMK w Toruniu. Członek grup Innercity Ensemble oraz PRSZR (HATI & PURE). Współorganizator międzynarodowego CoCArt Music Festival, realizowanego od 2008 roku w CSW Znaki Czasu w Toruniu.
Album “Soundtracks for the Dying Moments” (2012, Instant Classic) autorstwa Rafała Iwańskiego, zawiera osiem elektroakustycznych kompozycji i został wydany na płycie winylowej w limitowanym nakładzie 250 sztuk. Ręcznie wykonane okładki autorstwa Wojciecha Zięby z wydawnictwa Beast Of Prey zdobią prace toruńskiej artystki Ewy Bińczyk.
Wstep: 15 pln / 10 pln