Drodzy goscie, po pazdziernikowej uczcie muzycznej z JOE MCPHEE i MICHAEL ZERANG jestesmy dumni ze juz dzisiaj, we wtorek (13.11.2012) mozemy zaprosic naszych gosci na koncert z udzialem trzech znakomitych muzykow, w tym dwoch ze Stanow Zjednoczonych. 
Swoja krotka trase koncertowa wlasnie zaczynaja w Warszawie w “Pardon, To Tu”:
DANIEL LEVIN – wiolonczela
ROB BROWN – saksofon
JACEK MAZURKIEWICZ – kontrabasDaniel Levin

urodził się w roku 1974 w Burlington w stanie Vermont. Zaczął uczyć się gry na wiolonczeli w wieku lat sześciu, a gdy miał lat kilkanaście grywał już na jamach. Od tamtej pory jest rozchwytywany jako muzyk sesyjny przez ścisłą czołówkę amerykańskiej muzyki improwizowanej – współpracował – koncertował i nagrywał – z Billym Bangiem, Borah Bergmanem, Timem Bernem, Anthonym Braxtonem, Robem Brownem, Geraldem Cleaverem, Whitem Dickey’em, Markiem Dresserem, Ingebrigtem Haker-Flatenem, Joe Morrisem, Joe McPhee, Williamem Parker, Warrenem Smithem czy Kenem Vandermarkiem. Nagrywa dla najbardziej renowanych światowych wytwórni płytowych – szwajcarskiego HatHut, portugalskiego Clean Feedu ale i krakowskiej oficyny Not Two.
Rob Brown
urodził się w Hampton w 1962 roku. Rozpoczął naukę gry na saksofonie altowym gdy miał jedenaście lat. W 1984 roku przeniósł się do Nowego Jorku gdzie dosyć szybko wyrobił sobie markę sprawnego instrumentalisty i improwizatora. 
Od tego czasu regularnie współpracuje jako sideman lub lider rozmaitych projektów z muzykami tej miary co Matthew Shipp, William Parker, Craig Taborn, Gerald Cleaver, Daniel Levin, Joe Morris, Whit Dickey. Koncertował i nagrywał także z gigantami światowego jazzu – Cecilem Taylorem, Anthonym Braxtonem, Dennisem Charles, Billem Dixonem, Reggiem Workmanem, Henrym Grimesem, Royem Campbellem, Hamidem Drakiem czy Fredem Hopkinsem. 
Często współpracuje także w ramach interdyscyplinarnych projektów z improwizującymi poetami lub tancerzami. W Polsce koncertował już wraz z braćmi Olesiami (z którymi też nagrał podczas tamtej trasy płytę).
Jacek Mazurkiewicz
kontrabasista, kompozytor, dźwiękowy chuligan. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łączy akustykę z elektroniką, wciąż poszukując nowego brzmienia. Współtworzy głównie projekty autorskie (3FoNIA, Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Pu Pu Pi Du, Przybielski/Mazurkiewicz/Osicki). Jedną z jego ulubionych form muzycznych są duety, które gra m.in. z Mikołajem Trzaską, Doministrym, Tomaszem Dąbrowskim. Gra piosenki z kwartetem Limboski, oraz tradycyjną muzykę taneczną z okolic Radomszczyzny z Poszukiwaczami Zaginionego Rulonu. Współpraca i różnego rodzaju akcje dźwiękowe: 
Andrzej Przybielski, Mikołaj Trzaska, Patryk Zakrocki, Jerzy Mazzoll, Miya Masaoka, Andrew Drury, ‘PULSARUS’, ‘Limboski’, Tomasz Dąbrowski, Fred Frith, Jorgos Skolias, Arszyn, Joanna Duda. 
www.robbrownmusic.com
Wstep: 20 zl / 15 zl
14.11.2012 – Teatr w Oknie – Gdańsk
15.11.2012 – “Nowy Wiek Awangardy” – (Dragon) – Poznań

Comments are closed.