Juz dzisiaj, w niedziele (18.11.2012) wystapi na naszej scenie międzynarodowy projekt muzyczny powstały z chęci tworzenia muzyki przekraczającej granice stylów, sztuki stawiającej pytania i łączenia pomroków dziejów ze światłością przyszłości: Michal Trela, Piotr Zabrodzki (BAABA) i mistrz klarnetu i saksofonu z Niemiec OVE VOLQUARTZ wraz ze specjalnym udzialem 
Pawla Postaremczaka (HERA) i Pawla Niewiadomskiego
TVZ
Trela / Volquartz / Zabrodzki
Feat. Postaremczak / Niewiadomski


Michał Trela – drums, percussion
Ove Volquartz – contrabass clarinet, soprano sax
Piotr Zabrodzki – prepared bass, synth
Paweł Niewiadomski – trombone, baritone saxhorn
Paweł Postaremczak – reeds
Trela/Volquartz/Zabrodzki (TVZ)
Jest międzynarodowym projektem muzycznym powstałym z chęci tworzenia muzyki przekraczającej granice stylów, sztuki stawiającej pytania i łączenia pomroków dziejów ze światłością przyszłości. Twórcy projektu chcąc zaskakiwać nie tylko słuchacza, ale też siebie nawzajem, tkają materię muzyczną używając przy tym przeróżnych środków ekspresji, żonglując nastrojem, barwą i tempem. Muzyka ta nie da się łatwo zaszufladkować, wpływy i gatunki przenikają się tworząc wielobarwny pejzaż.
Akustyczne, ambientowe pianissimo, pełne delikatnych acz przesyconych emocjami drżeń przepoczwarza się w coraz intensywniejszą sonorystykę, by wybuchnąć nagle drapieżnym, freejazzowym przepływem dźwięków, pełnym zgrzytu, skowytu i wielokierunkowej rytmiki.
W najnowszej odsłonie zespół zaprosił do współpracy tak wspaniałych muzyków jak Paweł Postaremczak i Paweł Niewiadomski.
Michał Trela
Jeden z najbardziej charakterystycznych polskich perkusistów jazzowych. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Unikalny styl podparty gruntownym warsztatem i silna osobowość muzyka sprawia, że gra wychodząca spod jego ręki jest natychmiast rozpoznawalna. Zachwyca otwartością wyobraźni muzycznej, niegasnącą energią i niezbedną dozą powściągliwości.
Z pokłonem w stronę tradycji eksploruje przestrzeń dzwiękową w zakresie nowatorskich technik gry, brzmienia i instrumentarium. Oryginalne elementy rzemiosła muzycznego, umożliwiają mu realizacje pomysłów w diametralnie różnych stylistycznie projektach. 
Współtwórca projektów: “ERASE” Creative Improvised Music Art, Damas & Trela “First Exit”, “ESCAPE Art Quintet”, Maciej Obara Trio Electrically, Special Project “Loeffel”. Współpraca z “Music Acording to Art” i “Power of the Horns” oraz z takimi muzykami jak: Zbigniew Wegehaupt, Piotr Baron, Ryszard Borowski, Piotr Damasiewicz, Gerard Lebik, Adam Pindur, Maciej Garbowski, Marek Kądziela, Maciej Obara i inni.
Ove Volquartz
Klarnecista, saksofonista, kompozytor. Mieszka w Göttingen w Niemczech. Współpracuje z muzykami z nurtu free jazzu i sceny muzyki improwizowanej. W swej grze jak również i kompozycjach swobodnie porzusza się na polu wielu stylistyk muzycznych: jazzowej jak i muzyki współczesnej. Uczestniczy w wielu interdyscyplinarnych projektach łączących muzykę z malarstwem, tańcem, poezją i filmem. 
Ma na koncie współpracę z artystami takimi jak: Cecil Taylor, Lester Bowie, Roscoe Mitchell, Marion Brown, Gunter Hampel, Baby Sommer, Peter Kowald.
Piotr Zabrodzki
Pianista, kompozytor, multiinstrumentalista. Absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W swojej muzyce łączy improwizację jazzową z sonorystyką, heavy metal z elektroniką, a wszystko okraszone jest poczuciem humoru. 
Jest to muzyk bardzo elastyczny i wszechstronny, czego dowodem może być ilość zespołów w jakich gra: LXMP, Baaba, Efekt Moozgu, Trylobit, 60 Minut Projekt, Senk Że, Blast Muzungu, SEMAFOR COMBO. 
Współpracował z czołowymi muzykami awangardowymi, m. in. z Yoshida Tatsuya, Zdzisław Piernik, Kazuhisa Uchihashi.
Paweł Niewiadomski
Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Jazzu. Inspiracją są dla niego twórcy tacy jak: George Lewis, Günter Christmann, Sam Rivers, Jimmy Lyons, Giancarlo Schiaffini, Radu Malfatti, Cecil Taylor, Anthony Braxton itp. Obecnie artysta tworzy muzykę oraz własne kompozycje realizując je w kwartecie ESCAPE Art Quintet. Brał udział w nagraniach “Power Of The Horns” i “Orange The Juice” dla wytwórni ForTune Records. Chętnie poszukuje nowych brzmień i możliwości zastosowania puzonu w niekonwencjonalny sposób. 
W swojej działalności współpracował z muzykami z polskiej sceny jazzowej, takimi jak: Maciej Obara, Maciej Garbowski, Marek Kądziela.
Paweł Postaremczak
Jeden z najciekawszych saksofonistów na polskiej scenie muzyki improwizowanej, odnajdujący swój osobisty głos w oparciu o szeroko rozumianą tradycję jazzową. Charakteryzuje go wyjątkowo liryczny i ekstatyczny styl, będący kontynuacją tradycji wielkich mistrzów saksofonu jak John Coltrane czy Pharoah Sanders. 
Jego gra hipnotyzuje. Z niezwykłą świadomością tworzy frazy niepowtarzalne, trudne do zapomnienia. 
Współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską, Klausem Kugelem, Raphaelem Rogińskim, Januszem Stefańskim czy Robertem Kusiołkiem.
Wstep: 15 zl / 10 zl