Koncert “Piernikowski & Etamski + P/E 
& Special Guest Paweł Szpura”

Nd. 25.11.2012, godz. 20:30

Bardzo sie cieszymy ze w nadchodzaca niedziele listopadowa wystapia u nas znakomici muzycy, ktorzy swoimi brzmieniami oczaruja wszystkich naszych gosci i to piszemy bez przesady!!! Juz nie mozemy sie doczekac!! Bedzie to ostatni koncert na ich trasie koncertowej po polskich miastach.

Koncert(y) bedzie sie skladal z nastepujacych czesci:
Robert Piernikowski (Napszykłat) SOLO

Przemysław Etamski (Salto) SOLO

P/E (Piernikowski/Etamski) + Special Guest P. Szpura (Hera)

Robert Piernikowski

Mieszka i pracuje w Poznaniu. Znany jako lider grupy Napszykłat. Jego solowe wydawnictwo “Się żegnaj” (2012 Few Quiet People) to album pełen wykoślawionych melodii, analogowej syntezy, pulsujących gdzieś w tyle głowy bitów oraz surowych ale mistrzowsko utkanych struktur.

“Chość krążek koresponduje z współczesnym abstract-hiphopem, a czuć na nim także echa choćby Ovala czy późnego Autechre, jest to bez wątpienia dzieło artysty dysponującego własnym, oryginalnym językiem” (Aktivist).

Piernikowski współpracuje z Przemysławem Etamskim, z którym tworzy projekt P/E, czego efektem jest wydawnictwo Piernikowski/Etamski – “Live at Kisielice” (2012 Qulturap)

Posłuchaj: http://robertpiernikowski.bandcamp.com/

Zobacz video: http://www.youtube.com/watch?v=DxvH7icfqV0

Internet: http://www.napszyklat.com/       http://facebook.com/robertpiernikowski/

http://robertpiernikowski.bandcamp.com/

Przemysław Etamski

Producent muzyczny, pochodzi ze Szczecina, mieszka w Gdyni. Z braćmi Rychlickimi (Kristen) tworzy trio Salto, z Robertem Piernikowskim (Napszykłat) duet P/E, gra również w duecie z Peve Letym (Indigo Tree, SWNY, Boar Sleeping). Jego muzyka oscyluje w okolicach eksperymentalnej elektroniki, samplingu, field recordingu i awangardowego jazzu, lecz swoje korzenie posiada głęboko w podziemiach hip-hop’u.

Etamski brzmieniem balansuje na granicy szmeru, ciszy i spokojnych, delikatnie chropowatych tonów, niekiedy szkicując pulsujący bit, a czasem zatapiając się w hałaśliwym kolażu budując tym samym pełen sonicznych niuansów niepowtarzalny klimat. Wszystko jednak serwuje z doskonałym wyczuciem, co klasyfikuje go w czołówce młodej polskiej elektroniki.

Dyskografia: Zabrudzony Garnitur (2008 Qulturap), Kosmos (2009 Qulturap), Niuniuni gra na psie (z Konradem Smoleńskim – 2010 Artbazaar Records), Western Lands (z Kristen – 2011 Lado ABC), Live at Kisielice (z Robertem Piernikowskim – 2012 Qulturap), Lovely Interstellar Trip (2012 Qulturap).

Posłuchaj: http://soundcloud.com/etamski

Video: http://www.youtube.com/watch?v=W-OaNQ44bI4

Internet: http://www.etamski.com/           http://facebook.com/etamskimusic

http://soundcloud.com/etamski

P/E

to duet Roberta Piernikowskiego oraz Przemysława Etamskiego. Początki obu artystów tkwią głęboko w hiphopie, który fascynuje ich do dziś, jak mówią – jest to prosta forma, która zarówno odnosi się do ludowego rytuału jak i posiada ogromny potencjał do eksperymentu.

Muzycy próbują przemycić zarówno jedno jak i drugie – przy pomocy samplerów, mikserów, kaset, sampli i analogowych syntezatorów skrupulatnie budują proste formy które ewoluują podczas wolnej improwizacji osiągając swój szczyt na niesamowitych koncertach, które są niezwykle istotnym elementem w rozwoju ich muzyki. Ta metoda powstała z naturalnego połączenia fascynacji free jazzem (Etamski) oraz analogową syntezą (Piernikowski) i tworzy ona zupełnie nową jakość na polskiej – jeśli nie swiatowej – scenie muzycznej.

Do tej pory P/E zagrali na festiwalach Multiplace w Brnie, Transvizualia w Gdyni oraz Unsound w Krakowie, jedyne dotychczasowe wydawnictwo to “Live at Kisielice” czyli zbiór szkiców z pierwszego wspólnego koncertu.

Duet pracuje właśnie nad pierwszą pełną, studyjną płytą którą planuje wydać w przyszłym roku.

http://www.facebook.com/piernikowskietamski

Wstep: 15 zl / 10 zl