Koncert + Potańcówka Folkowa 

“Poszukiwacze Zaginionego Rulonu”

 Sb. 01.12.2012, godz. 20:00

Bardzo serdecznie zapraszamy dzisiaj, 01.12.12, od godz. 20:00 na

taneczną zabawe z wyjątkowym zespołem!!!

POSZUKIWACZE ZAGINIONEGO RULONU

– – zdobywcy nagrody Grand Prix tegorocznego Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”

W skład zespołu wchodzą muzycy znani z wielu innych grup (m.in. Dautenis, Burdon, Sporysz Polska, Melodia w Polsce, Kapela Kosa-Palec i in.).

Małgorzata Makowska — harmonia pedałowa / basy 
Olena Yeremenko — skrzypce
Marcin Drabik — skrzypce
Jacek Mazurkiewicz — kontrabas
Paweł Nowicki — baraban

Poszukiwacze Zaginionego Rulonu to zespół wykonujący prawdziwe melodie ludowe z polski centralnej. Tym razem skład przygotował tzw. garnitury nie tylko do tańca (choć to przede wszystkim!!!) ale także nastrojowe melodie do posłuchu.

Dla fanów improwizacji też znajdzie się nie lada gratka gdyż muzyka Poszukiwaczy przepełniona jest wariantowością i charakterystyczną dla ogrywania mazurków improwizacją skrzypiec!!! Brzmienie zespołu to oczywiście typowe instrumenty składów wiejskich ale w zdwojonej obsadzie co daje zupełnie nowy niespotykany w tej muzyce wcześniej walor aranżacyjny. Zabrzmią zatem podwójnie skrzypce, ludowe basy wzmocnione wściekłym kontrabasem do tego najprawdziwsza 3 rzędowa, cztero – chórowa harmonia pedałowa! i na dobitkę baraban na zmianę z bębnem obręczowym. Zapraszamy tak do tańca jak i do słuchańca!!

Kapela wykonująca tradycyjną muzykę taneczną z Radomszczyzny i okolic.

Skład kapeli nawiązuje do tradycji brzmieniowej z lat świetności i ogromnej popularności muzyki tanecznej na Radomszczyźnie, gdzie harmonie, skrzypce i instrumenty dęte stanowiły o kolorycie brzmieniowym kapel. Zespół sięga również do melodii starodawnych, gdzie dominuje brzmienie strunowe (skrzypce, basy) – oddając klimat wiejskich zabaw oraz atmosferę tajemniczych opowieści o zaginionym rulonie… Repertuar grupy to melodie taneczne z Radomszczyzny: mazurki, oberki, polki.

Zespół powstał na początku 2012 roku. W tym samym roku grupa zakwalifikowała się do udziału w konkursach “Stara Tradycja” (konkurs towarzyszący festiwalowi “Wszystkie Mazurki Świata” – zespół otrzymał Nagrodę Publiczności) oraz “Nowa Tradycja”, gdzie Poszukiwacze Zaginionego Rulonu zdobyli Grand Prix festiwalu za (jak napisało w protokole jury konkursu) “smak, wyczucie i szlachetność brzmienia oraz przekonujące nawiązanie do tradycji mazurkowej”.

Wstep: 5 pln