Koncert “DAKTARI” 

Pn. 17.12.2012, godz. 20:30
Jesteśmy zaszczyceni, ze w poniedziałek 17.12.2012 wystąpi u nas jeden z najciekawszych kwintetów improwizatorów w Polsce!! Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert

DAKTARI

Daktari to zespól założony przez trębacza Olgierda Dokalskiego w 2010 roku w Warszawie. W muzyce Daktari odnaleźć można wpływ jazzowej awangardy lat 60tych, echa muzyki folkowej i klezmerskiej, a także inspiracje postrockiem, no-wave i gitarowym noise’m.

Olgierd Dokalski – trąbka
Mateusz Franczak – saksofon tenorowy
Robert Alabrudziński – perkusja
Maciej Szczepański – bas
Miron Grzegorkiewicz – gitaraJeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty zespół zaznaczył swą obecność na dużych polskich festiwalach, m. in. Heineken Open’er, Nowa Tradycja, Nowa Muzyka Żydowska, Warsaw Summer Jazz Days, co jest fenomenem – żaden polski zespół nie dostał takiej szansy. Grupa wystąpiła też na festiwalu Warszawa Singera, a premiera ich debiutanckiego krążka miała miejsce na Tzadik Festival w Poznaniu. 


Debiutancka płyta Daktari “This Is The Last Song I Wrote About Jews. Vol. 1.” ukazała się w 2011 roku nakładem Multikulti Project. Pochodzące z niej kompozycje można było usłyszeć między innymi w Radiowej „Jedynce”, „Dwójce”, TOK FM, Radio PIN, Kampus, czy też Radio Jazz. Płyta została wyróżniona statusem płyty miesiąca w Radio PIN oraz płyty tygodnia w Programie 2 Polskiego Radia. Ponadto, płyta znalazła się na listach najlepszych płyt roku 2011 portali muzycznych: Porcys, Uwolnij Muzykę oraz Tego Słucham. Wkrótce po wydaniu albumu, zespół Daktari został wybrany, by reprezentować polską muzykę folkową na największych targach world music na świecie: WOMEX EXPO 2011 w

Kopenhadze. Na składance „Rootz from Polska” znalazł się utwór „Pollux”. Ten sam utwór znalazł się na kompilacji „MuLaKuŻ – New Jewish Music out of Poland 2009 – 2011”, ukazującej najciekawszych artystów, którzy grali w krakowskim klubie Cheder Cafe, w ramach Muzycznego Laboratorium Kultury Żydowskiej.


Na zimę planowane jest wydanie “Lost Tawns”, czyli drugiej płyty zespołu. Znajdą się na niej cztery improwizowane utwory, trwające w sumie około pięćdziesięciu minut.

Olgierd Dokalski
Trębacz i cybernetyk, urodzony w Warszawie. Samouk, na trąbce zaczął grać w wieku dziewiętnastu lat. Obecnie prowadzi kwintet Daktari, współtworzy trio kIRk (który debiutował albumem “Msza Święta w Brąswałdzie” LP&CD, Innergun 2011/12), antropologiczno-muzyczny duet Altona i trio Jan Czapla z Wojciechem Kwapisińskim i Ksawerym Wójcińskim. W 2012 roku założył kwartet Nor Cold (Pol/Isr/Be), z którym przygotował projekt “Melas Chole” na zamówienie festiwalu Nowa Muzyka Żydowska w Warszawie. Tworzy muzykę do spektakli i przedstawień teatralnych. Aktywna postać na warszawskiej scenie improwizowanej.
Mateusz Franczak
Multiinstrumentalista, muzyk sesyjny, kulturoznawca, improwizator (saksofon, instrumenty klawiszowe, gitara) związany z zespołami Daktari, How How, 22pm. Współtwórca i uczestnik interdyscyplinarnych projektów artystycznych (muzyka, film, praktyki słowne). Odnajduje inspiracje w najróżniejszych gatunkach muzycznych. Występował na wielu ważnych festiwalach muzycznych i artystycznych, m. in.: Green Zoo Festival, Tzadik Festival Poznań, Festiwal Narracje, Festiwal Polskiego Radia Nowa Tradycja, Festiwal Nowa Muzyka Żydowska, Warsaw Summer Jazz Days czy Heineken Open’er Festival. 
Robert Alabrudziński
Perkusista, improwizator. Przez wiele lat współtworzył awangardowo-instrumentalne trio Strange Brew. Udzielał się w wielu projektach – głównie w kręgach muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Uczęszczał do Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. K. Komedy w klasie Bogdana Kulika (Marek&Vacek, Old Timers, Swing Workshop). Oprócz Daktari związany z grupą Beneficjenci Splendoru.
Maciej Szczepański
Jako basista i współautor kompozycji udziela się w wielu projektach muzyki elektronicznej, alternatywnej i folkowej, głównie w zespołach Plazmatikon i Daktari, z którymi wydał kilka płyt i występował na najważniejszych polskich
festiwalach: OFF Festiwal, Live Coke Festiwal, Heineken Opener, Free Form Festival, Jazz Od Nowa, Tzadik Festival Poznań, Festiwal Polskiego Radia Nowa Tradycja. Jako muzyk sesyjny wystąpił na płytach formacji Hemp Gru (album „Droga”, który otrzymał status złotej płyty), HiFi Banda oraz Wigor i Trojak. Występował m.in. z klarnecistą Mazzollem, trębaczami: Andrzejem Przybielskim, Frankiem Londonem, Paulem Brody i Tomaszem Dąbrowskim, DJem DFC, wokalistą Jorgosem Skoliasem, gitarzystą Tomim Simatupangiem.
Miron Grzegorkiewicz

urodzony w 1987 roku w Warszawie, student Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej, gitarzysta, improwizator swobodny, sound designer, grafik. Związany z grupami How How (Bumpy EP, Flickers – Antena Krzyku 2011), Daktari (This is the last song I wrote about Jews. Vol.1 – Multikulti Project 2011), PTKCSS (My Shit in your Coffee).
http://www.myspace.com/daktaripl
http://daktaripl.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/daktaripl
Wstep: 15 pln