Koncert “Wojtek Traczyk Solo”

Wt. 08.01.2013, g. 20:30

Kiedy Wojtek Traczyk wydal na początku tego roku swój debiut pt. “Free Solo”, – słuchając tej płyty – bez wątpienia można uznać, ze Wojtek Traczyk jest na dobrej drodze dołączyć do takich wirtuozów jak nieżyjący juz Peter Kowald, niedawno na Krakowskiej Jesieni Jazzowej występujący Barry Guy lub Kent Kessler.


Jesteśmy dumni ze możemy zaprosić naszych gości na niezwykle spotkanie z jednym z najlepszych polskich kontrabasistów!! Drodzy goście, bardzo serdecznie zapraszamy na koncert

WOJTEK TRACZYK SOLOWojciech Traczyk
jest kontrabasistą, basistą, kompozytorem i improwizatorem od lat eksplorującym różne muzyczne style, poszerzając tym samym horyzonty, wzbogacając i stale przedefiniowując swój język muzyczny i zwiększając skalę i zakres doznań. Kształcił się w PSM im. F.Chopina w Warszawie, na Wydziale Jazzu w AM im. K.Szymanowskiego w Katowicach, na Wydziale Matematyki UW i w zespołach starszych/mądrzejszych/lepszych. 
100 lat temu był laureatem różnych konkursów jazzowych, takich jak na przykład Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Festiwal Standardów Jazzowych w Siedlcach, grając tam z różnymi zespołami. 
Współpracował z różnymi artystami i zespołami, między innymi z: Władysławem Jagiełło, Jimem Bakerem, Aramem Sheltonem, Maria Peszek, Gaba Kulka, Sufity, Neurasja, Tworzywem Sztucznym, Muzykoterapia, The Light, Kamil Szuszkiewicz Band, Młynarski Plays Młynarski, Kari Amirian, Natu, Wacław Zimpel, Janusz Smyk, Kapacitron.
Ostatnio, zainspirowany bardzo ciekawą preparacją kontrabasu, której autorem jest Huba Połoniewicz, oraz otwierającą oczy choć momentami nieco niebezpieczną podróżą.
Wstep: 10 pln