Koncert “Mikołaj Trzaska / Mike Majkowski” & Paweł Szpura

Sr. 09.01.2013, g. 20:30

Jesteśmy bardzo szczęśliwi ze możemy ogłosić ten koncert! 

Na poczatku stycznia (09.01) nowego roku wystąpi u nas na scenie jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek polskiego free-jazzu na świecie, czyli saksofonista, klarnecista i kompozytor Mikołaj TRZASKA!! 

Dołączy do niego jeden z najbardziej intrygujacych kontrabasistow mieszkający w Berlinie Mike MAJKOWSKI 

– drodzy goście, bardzo serdecznie zapraszamy na koncert

Mikołaj Trzaska / Mike Majkowski
Mikołaj Trzaska
urodzony w Gdańsku, saksofonista, klarnecista basowy, kompozytor, w latach 1988- 91 studiował sztuki piękne. Trzaska był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu – legendarnej Miłości oraz Łoskotu. 
Po okresie yassowym, nagrał kilka skupionych i wyciszonych płyt z braćmi Olesiami. Akompaniował także poetom – Świetlickiemu i Andruchowyczowi, tworzył projekty muzyczno-literackie z Andrzejem Stasiukiem. 
Dziś przede wszystkim realizuje się na gruncie radykalnego free jazzu, współpracując z tuzami światowej wolnej improwizacji, m.in . z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermarkiem, Peterem Friisem Nielsenem, Michaelem Zerangiem, Clementine Gasser, Johnem Tchikai. W czerwcu 2008 Mikołaj powołuje do życia kwartet złożony z klarnetów basowych o nazwie IRCHA, do grupy zaprasza Wacława Zimpla, Pawła Szamburskiego i Michała Górczyńskiego. Zespół debiutuje na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. 
Nagrał około trzydziestu płyt.
Mike Majkowski
kontrabas. W 2005 roku ukończył Sydney Conservatorium of Music z najwyższą notą. Koncertował w kraju i zagranicą z wieloma Australijskimi znakomitościami takimi jak: Mike Nock, Dale Barlow, Dave Panichi, Kristin Berardi, Elana Stone, Vince Jones oraz Sean Wayland. 
Jest również członkiem wielu młodych formacji jazzowych stanowiącyk śmietankę sceny jazzowej Sydney. Pośród nich są między innymi takie formacje jak The Vampires, Arrow, Livewire, The Simon Ferenci Quartet, Farfinkel Pugowski, The Adorables, The Keizer/McGinnest Quintet oraz The Three Omegas. Ostatnio został członkiem wydziału jazzu na Wollongong Conservatorium of Music.
Wstęp: 20 pln / 15 pln (ulgowe)