Koncert 

“Kamil SZUSZKIEWICZ / Hubert ZEMLER” 

Nd. 13.01.2013, g. 20:30
Po ponad półrocznej przerwie, kiedy ostatnio zagrał na naszej scenie trębacz Kamil Szuszkiewicz z repertuarem jego autorskiej płyty “Prolegomena” (którą można tez nabyć w naszym sklepiku muzycznym), nie możemy sie już doczekać ponownie przywitać jego w naszych skromnych ścianach! 

Tym niemniej ze zagra wspólnie z wyjątkowym na tle polskiej muzyki perkusista Hubert’em Zemler, który nie tylko na swojej 2 lata wydanej solowej płycie “Moped” pokazał ze jest bardzo, moze nawet za bardzo wszechstronny :), lecz niemniej w swoich rożnych projektach bardzo przekonujący. 

drodzy goście, bardzo serdecznie zapraszamy na koncert

KAMIL SZUSZKIEWICZ / HUBERT ZEMLER


Pięć lat temu Szuszkiewicz i Zemler nagrali EPkę “Detrytus”, opublikowaną potem przez wspaniały netlabel Iskry. Potem zagrali w duecie kilka koncertów i skupili się na innych projektach (w niektórych zdarzało im się spotkać, na przykad w Kapacitronie i zespole Arturasa Bumsteinasa). Teraz powracają z nowymi pomysłami, nowym repertuarem i nową estetyką.Kamil Szuszkiewicz
Trebacz związany z warszawską sceną muzyki niezależnej, cenioną za wielogatunkowość i brak ortodoksji. Na swojej drodze twórczej miał szczęście spotkać tak wyjątkowe postaci jak Jan Jelinek, Marcin Masecki, Władysław Jagiełło, Tadeusz Sudnik, Ziv Ravitz, Adama Kamissoko, Fred Frith, Ray Dickaty, Arturas Bumsteinas, Wojtek Traczyk, Sobura, Piotr Bejnar, Piotr Pawlak, Wolfram, Macio
Moretti, Piotr Zabrodzki, Coldair, Baaba, Janek i jego Combo i bardzo
wiele innych. 
Członek cenionego zespołu Profesjonalizm i niszowego
zespołu Kapacitron. Jego wydana w 2011 autorska płyta “Prolegomena”
spotkała się z ciepłym przyjęciem.
Hubert Zemler
Warszawski perkusista o akademickim wykształceniu, doskonale czujący się w świecie muzyki improwizowanej. Jego wielokierunkowe zainteresowania muzyczne pozwalają mu zarówno na występy na perkusji solo jaki i kooperację z artystami z bardzo wielu kręgów muzycznych. 
Współpracuje miedzy innymi z Piotrem Kurkiem w projekcie “Piętnastka”, Duetem Sza/Za i wspóltworzy trio Horny Trees. Ponad to koncertuje i nagrywa z zespołami Babadag, Frozen Bird, Neurasja, incarnations, Natu, The Saintbox.
“It’s just an EP, with only three tracks, but it’s quite powerful in
its simplicity. It is creative, fresh, joyful, intimate and pure. Even
the somewhat darker second track demonstrates – despite its more
avant-garde leanings – a total lack of artificiality, and even fun
when the sound of sports shoes rubbing the floor is used as a rhythmic
gimmick. And the last piece is a great open-ended meditative
improvisation.” – Stef Gijssels, FreeJazz-Stef Blog
Wstęp: 10 pln
Zdjecie Kamila Szuszkiewicza: Konrad Zdziarski

Link do Eventu na Facebook: 

http://www.facebook.com/events/138584469627575/