Koncert “Organic Panic” 
(Strycharski/Górczyński/Dickaty/Zemler) 

Nd. 27.01.2013, g. 20:30

Co za skład!, co za muzycy! Trudno opisać, jak bardzo się cieszymy ze w ostatnią niedziele stycznia wystąpi u nas długo niesłychany, długo oczekiwany projekt “Organic Panic”!! 
Co nas czeka?


Niezwykły elektroakustyczny kwartet Organic Panic, który tworzą: 

Dominik Strycharski – Elektronika live 

Michał Górczyński – Klarnet 
Ray Dickaty – Saksofon 
Hubert Zemler – PerkusjaIdea tego zespołu to komponowanie na żywo niezwykłego spektaklu dźwiękowego w dwóch wymiarach – akustycznym oraz elektroakustyczno / elektronicznym. 
Instrumenty są na żywo wzmacniane, przetwarzane, manipulowane i zapętlane. Freeimprov zyskuje tu zupełnie inny wymiar. Muzyka powstająca na oczach widza jest wielowymiarowa i wymyka się jasnym kategoriom. Wykracza poza jazzowy czy współczesny język pozostając równocześnie pełną komunikacją muzyków na scenie.
Dominik Strycharski 
to kompozytor, flecista, wokalista i improwizator. Stworzył muzykę do filmów, niezliczonej ilości spektakli teatralnych – w tym także spektakli teatrów tańca! Działa zarówno solo (jako Doministry), jak i w projektach: własnym Pulsarus, oraz Kostas New Progrram czy Max Klezemer Band. 
Współpracuje m.in. z teatrem, Bretoncaffe, Wojciechem Klemmem, Michałem Zadarą, Janem Peszkiem, Mikołajem Trzaską, Tomaszem Gwicińskim, Jerzym Mazzollem, Adamem Pierończykiem, Melba Kolektyw, Frantzem Hautzingerem, Rafałem Dziemidokiem, Kazuchisa Uhichashi i wieloma, wieloma innymi.
Michał Górczyński
absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej. Od 1998 roku zajmuje się pisaniem muzyki na różne składy instrumentalne oraz utworów dla teatrów dramatycznych i lalkowych. Występował jako solista z takimi zespołami jak Kwartet Śląski, Orkiestra „Aukso” czy holenderski de Ereprijs. Uczestniczył w Międzynarodowych kursach Muzyki współczesnej w Darmstadt, gdzie prezentował swoje autorskie techniki wykonawcze na klarnecie basowym. Jest twórcą instalacji, tekstów teoretycznych na temat muzyki, audycji radiowych oraz filmów undergroundowych. Od 2002 roku współtworzy zespół Kwartludium specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Człownek sekstetu Marcina Maseckiego, Cukunftu prowadzonego przez Raphaela Rogińskiego, współzałożyciel kwartetu klarnetowego Mikołaja Trzaski – Ircha. Od 2008 roku pracuje nad poszerzeniem możliwości brzmieniowych klarnetu basowego inspirując się beatboxem i współpracuje z jednym z najlepszych polskich beatboxerów – Patrykiem „Tik Takiem” Matelą.
Ray Dickaty
saksofonista, kompozytor. Na karierę muzyczną Raya Dickaty składa się ponad 60 nagrań z różnymi artystami. Brał też udział w kilku światowych tournee z zespołem Spiritualized. Jest autorem aranżacji partii sekcji dętych do utworów Spiritulized na płycie “Anutha Zone”. Jako saksofonista i flecista grał w zespole Dr. Johna, był członkiem zespołów Too Pure i Moonshake, z którymi nagrał 2 albumy. Występował z PJ Harvey i Stereolab. Nagrywał i koncertował z Cornershop, Gallon runk, Durutti Column, AMP, Lush, The Duke Spirit i Six By Seven. Współpracował z legendą i założycielem AMM Eddiem Prevostem w Londynie i Liverpoolu.
Hubert Zemler
warszawski perkusista o akademickim wykształceniu, doskonale czujący się w świecie muzyki improwizowanej. Jego wielokierunkowe zainteresowania muzyczne pozwalają mu zarówno na występy na perkusji solo jaki i kooperację z artystami z bardzo wielu kręgów muzycznych. Współpracuje miedzy innymi z Piotrem Kurkiem w projekcie “Piętnastka”, Duetem Sza/Za i współtworzy trio Horny Trees. Ponad to koncertuje i nagrywa z zespołami Babadag, Frozen Bird, Neurasja, incarnations, Natu, The Saintbox.
Wstęp: 15 pln