Koncert “Fred Lonberg-Holm / Adam Gołębiewski” 

Pn. 04.02.2013, g. 20:30

Już 04.02.2013 wystąpi długo oczekiwane DUO “Fred Lonberg-Holm” (cello) i Adam Gołębiewski (perkusja)

F. Lonberg-Holm był członkiem już nieistniejącego legendarnego “Chicago 10-tet Peter’a Brötzmann’a i jest czlonkiem m.in. projektu “Survival Unit III” (z Joe McPhee i Michael Zerang) i Vandermark 5. 

Adam Gołębiewski – poznański perkusista, z wykształcenia socjolog, współtworzy poznański grunt muzyki improwizowanej.

Fred Lonberg-Holm – cello
Adam Gołębiewski – perkusjaFred Lonberg-Holm 

wiolonczelista i kompozytor, lider własnych zespołów: Valentine Trio i Lightbox Orxhestra. Urodził się w 1962 roku, studiował w Juilliard School, a później na rozmaitych kursach prowadzonych m.in. przez Anthony’ego Braxtona, Mortona Feldmana, Bunita’ę Marcus i Pauline Oliveros. 

W 1995 roku przeniósł się do Chicago gdzie szybko podjął współpracę z muzykami tamtejszej sceny jazzowej i postrockowej – jest muzykiem i współtwórcą zespołów The Boxhead Ensemble, The Friction Brothers (z Michael’em Zerang’iem), The Flatlands Collective, Keefe Jackson’s Fast Citizens, Joe McPhee Survival Unit III, Peter Brötzmann Chicago Tentet, Frame 4tet, Territory Band. 

Współpracował z wieloma czołowymi amerykańskimi i europejskimi muzykami sceny jazzowej i free improv wśród których wymienić należy: Jima Bakera, Johna Butchera, Wilberta DeJoode, Axela Doernera, Matsa Gustafssona, Charlotte Hug, Glenna Kotche, Petera Kowalda, Nicole Mitchell, Torstena Mullera, Jima O’Rourke, Jeffa Parkera, Davida Stakenasa, Bena Vida i Michaela Zeranga. 
Muzyk “Vandermark 5” od 2004 roku.Adam Gołębiewski

Używając preparowanego zestawu perkusyjnego dąży do przeinterpretowania jego cech anatomicznych, ekspresyjnych i brzmieniowych. Możliwie wolną improwizację w muzyce, traktuje jak otwarty amalgamat właściwych uczestnikom, równoprawnych estetyk, będącą jednocześnie świadomą praktyką dialogu, kompromisu, pokory, aż po ich – w skrajnych przypadkach – zaprzeczenia.

Sytuacje muzyczne dzielił z improwizatorami z Europy: Polski, Szwecji, Włoch, Francji, Węgier, Hiszpanii, a także Ameryki Północnej. Partycypuje i współtworzy poznański grunt muzyki improwizowanej.

Wstęp: 15 pln

Comments are closed.