Koncert “Johnny Chang / Jamie Drouin” (Winter 2013 Tour)

Nd. 10.02.2013, g. 20:30
Minimalistyczna Elektronika spotyka makroskopijne odłamki i cząstki dźwięku skrzypiec – To będzie kosmiczne spotkanie, siła astralna uderzy w nas kiedy zagrają Johnny Chang i Jamie Drouin.

Johnny Chang – violin, field recordings, preparations/objects
Jamie Drouin – analogue synthesizer


Makroskopijne odłamki i cząstki dźwięku wydobywające się ze skrzypiec Johnnego Changa, poniekąd znajome dla słuchacza, w tym sensie, że rozpoznaje on instrument, prezentowane są z perspektywy szkła powiększającego – zamiast koncentrować się na zdefiniowanych dźwiękach wibrujących strun, słuchacz słyszy akt grania jako taki – fizyczne spotkanie między kalafonią, włosem, a drewnem.


Przemieszczając się po płaszczyźnie odniesień falujące harmonie sinosuidalnych tonów tworzą elektryczny prąd powietrzny, który popycha, redefiniuje, a czasami wyobcowuje skrzypce Changa. 

Droiun okupuje niezdefiniowaną przestrzeń pomiędzy pierwszym a drugim planem – bezpośredni wpływ na Changa ciągle się zmienia, ale jego dźwięki oddychają wprowadzając na przemian ciepło i zimno do kompozycji.
Spotkanie tych dwóch uznanych muzyków zaciera granice między kompozycją, a improwizacją. Ich niezwykle skoncentrowane występy wypełnione są w takim samym stopniu zarówno pozorną ciszą, jak i płynnie wielokształtnymi dźwiękami.
Johnny Chang jest skrzypkiem i kompozytorem, który ukończył studia muzyczne wraz z Michaelem Pisaro w USA, a od 2009 roku mieszka w Berlinie. Tworzył z wieloma muzykami na całym świecie, jest też członkiem prestiżowego kolektywu Wandelweiser, a także kuratorem serii Konzert Minimal w Berlinie.
Jamie Drouin wielokrotnie był częścią takich międzynarodowych wydarzeń jak Biennial of the Americas (Denver), Mutek (Montreal), TodaysArt (The Hague), Decibel Festival (Seattle), Montréal Museum of Contemporary Art (Montreal), Henry Art Gallery (Seattle), Communikey (Boulder), La Société de Curiosités (Paris), and General Public (Berlin). 
Jego zarejestrowane prace wydano m.in. w Caduc, con-V, Oral, Dragon’s Eye Recordings, Mutek_Rec, Rope Swing Cities, oraz Infrequency Editions. Tworzył wraz z wieloma międzynarodowymi artystami, włączając w to projekty z Lucio Capece, Crys Cole, Olaf Hochherz, Hannes Lingens, Seiji Morimoto, Lance Austin Olsen, Mathieu Ruhlmann I Sabine Vogel.
Jamie Drouin jest fundatorem i kuratorem INFREQUENCY EDITIONS, oraz programu comiesięcznych performance SOUNDS IN A ROOM.
Wstęp: 15 pln / 10 pln (ulgowe)