Koncert “Blueberry (Rybacka/Zukanović/Spana)”

Wt. 12.02.2013, g. 20:30

Tym razem “Pardon, To Tu” pragnie zaprosić naszych gosci na koncert darkpopowego wokalno-elektro-akustycznego projektu muzyków jazzowych (sic!) z duńskiego środowiska Carl Nielsen Academy of Music.

Ania Rybacka (PL) – vocal, looper, effects
Adi Zukanović (Bosnia) – synhesizers, piano
Roux Spana (PL) – computers&keyboards

Trzy wyraziste osobowości i trzy odmienne kultury łączą się w intymnym akcie opowiadania za pomocą muzyki. Elektroniczne dźwięki wydobywające się z syntezatorów i komputerów budują nową wirtualną rzeczywistość wokół organicznego, kobiecego głosu, który wyśpiewuje historie o ludzkich ułomnościach, pożądaniu, uległości, nieracjonalnych potrzebach.

Po chwili brzmienie zmienia się na zupełnie akustyczne, bliższe – ale wcale nie przyziemne, hipnotyzując i zachłannie okupując słuchaczowe myśli..

Ania Rybacka
wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Ukończyła jednocześnie Studium Jazzu i psychologię na SWPS. W 2010 roku przeprowadziła badania dotyczące jakości życia polskich muzyków Jazzowych pt. “Jazz — moje życie. Doświadczenie w roli muzyka, a struktura JA i emocjonalne wskaźniki przystosowania”. 
Dwa lata temu dołączyła do środowiska polskich muzyków w Skandynawii na Carl Nielsen Academy of Music. Podróżując po Europie i występując na Festiwalach Jazzowych wielokrotnie zdobywała nagrody, min. na Lady Summertime (2009, Finlandia), Nardis Jazz Vocal competition (2009, Turcja), Voicingers (2009, Polska), Jazz Krokus Festival (2008, Polska).
W roku 2011 została wyróżniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w tym roku koncertuje z Blueberry, Ania Rybacka Quintet, Sphere, oraz jako solistka z DRBB.
Adi Zukanović 
pochodzi z Bośni, ale od dwudziestu lat mieszka w Danii. Jest pianistą, producentem i kompozytorem, znanym z wyjątkowo indywidualnego podejścia do każdej ze stylistyk. Ostatnie pół roku spędził na stypendium artystycznym w Berlinie. 
Współpracował z takimi muzykami jak Andrew D’Angelo, Den Fjerde Væg, Rudi Mahall, Kresten Osgood, Mount Washington, czy Jullie Hjetland. Obecnie pracuje jako kompozytor i pianista w duńskim teatrze współczesnym w Odense, oraz koncertuje i nagrywa m.in. z Blueberry, Nór, Trouble Hunting, God is Discount i PARAT APPARAT COLLECTIVE
Roux Spana
to multiinstrumentalista, producent i DJ. Jako puzonista oraz klawiszowiec współpracował z wieloma zespołami polskiej sceny, jak Etna Kontrabande, Obibox, Raggamoova, Soulunit. W 2005 roku założył zespół JazzUs, który łączył w sobie elementy hip-hopu oraz jazzu. 
Jako producent wypłynął przede wszystkim dzięki wydanej w 2009 roku płycie składu Mardi Gras pt. „Podaj Dalej”. Na jego produkcjach rapowali do tej pory m.in. Temzki, eXo, Ten Typ Mes, Prof, Emil Blef, Numer Raz oraz PHFNG. Remixował m.in. dla Rap Addix, NÓR (Dania) oraz Silka. 
Obecnie powiązany jest z warszawskim labelem U KNOW ME Records, w którym niebawem ma się ukazać jego producencki album.
Wstęp: 15 pln