Koncert “Das Quartet” (Mahall/Kądziela/Christiansen/Eldh)

Śr. 13.02.2013, g. 20:30

Po grudniowym koncercie FUSK było to tylko kwestia czasu, kiedy ponownie będziemy mogli gościć jednego z czołowych światowej sławy klarnecistów basowych, który swoim graniem i aura przekona wszystkich, którzy maja jakiekolwiek wątpliwości! 🙂

Tym razem przywitamy jego z międzynarodowym projektem “DAS QUARTET”, w którym bierze tez udział znakomity polski gitarzysta MAREK KĄDZIELA, duński perkusista KASPER TOM CHRISTIANSEN i szwedzki kontrabasista FRANS PETTER ELDH!!!

Das Quartet wykonuje autorski repertuar z pogranicza europejskiego jazzu i muzyki improwizowanej, pełen zaskakujących melodii oraz dynamicznej rytmiki. Koncert kwartetu to niezapomniana dawka muzyki na światowym poziomie. Bezkompromisowa i energetyczna gra kwartetu w tak doborowym składzie nie pozwoli o sobie zapomnieć na długi czas!Rudi Mahall – klarnet basowy

Muzyk dobrze znany na europejskiej scenie jazzowej z unikalnego talentu i oryginalnego podejścia do grania nowoczesnego jazzu na klarnecie basowym. Rudi ma bardzo osobiste brzmienie i sposób gry. Jest uważany za jednego z najbardziej interesujących i przełomowych współczesnych klarnecistów basowych na świecie. 

W ciągu trzech ostatnich dekad fascynował słuchaczy jazzu w składach takich jak Der Rote Bereich, Die Enttäuschung i u boku Aki Takase. Inni jego współpracownicy to m.in. Kenny Wheeler, Jim Black, LeeKonitz i Barry Guy. 

Występował na całym świecie, w tym na festiwalach: Jazz at the Mulhouse, Moers Jazzfestival, Jazzfest Berlin, także w Norwegii, Kanadzie, Afryce, Portugalii i Nowym Jorku.


Marek Kądziela – gitara

Obecnie jeden z czołowych polskich gitarzystów jazzowych, znany ze swojej współpracy ze skandynawską scena muzyczną. Lider licznych projektów: Off Quartet, Hunger Pangs czy International Jazz Quintet. Kądziela to artysta przekraczający granice stylistyk muzycznych, lecz nie stroniący od hardbopowych korzeni jazzu, do czego często nawiązuje w swojejtwórczości. Kasper Tom Christiansen – perkusja

Perkusista i wybitny kompozytor. Należy do nowej generacji perkusistów jazzowych, który łącząc różne gatunki muzyczne tworzy swój własny, niepowtarzalny styl. Absolwent The Carl Nielsen Academy of Music, od lat mieszka i tworzy w Berlinie. Koncertował w Stanach Zjednoczonych, Danii, Niemczech, brał udział w licznych festiwalach jazzowych: Copenhagen Jazzfestival, Leverkusener Jazztage, Jazz w Ruinach and Jazz nad Odrą. 

Współpraca z kolejnymi muzykami: Tobias Delius, Håvard Wiik, Tom Arthurs, Axel Dörner, Kasper Tranberg, Philipp Gropper, Alexander Frangenheim, Jan Roder, Henryk Walsdorff, Uffe Steen dała obraz jego wszechstronności i świeżości, jaką wnosi do współczesnego jazzu.


Frans Petter Eldh – kontrabas

Jeden z czołowych skandynawskich basistów, mistrz improwizacji, który wprowadza słuchacza w świat magicznego nastroju. Tworzy w Szwecji, Danii i Niemczech. Koncertował w Izraelu, Rosji i Tajlandii. Brał udział w następujących projektach: Django Bates Beloved Bird, Schneweiss und Rosenrot, Sandra Kolstad, Mads La Cour Im Beruf, The World, Sartre’s Croissant. 

Jego współpraca z Django Batesem przy projekcie Beloved Bird dała świetne recenzje i umieściła go w ścisłej czołówce dobrze zapowiadających się współczesnych muzyków jazzowych.

Wstęp: 20 pln / 15 pln (ulgowe)