Debata ,,Cała Prawda o Poliamorii” 

(VII. Festiwal Równe Prawa Do Miłości) 

Sb. 16.02.2013, g. 15.00


W ramach “VII. Festiwalu Równe Prawa Do Miłości” zapraszamy wspólnie z “Stowarzyszeniem na Rzecz Kultury Różnorodności „bez!miar” ” na debate pod tytułem: 

,,Cała Prawda o Poliamorii”


Udział wezmą:

Marta Konarzewska

polonistka, krytyczka literacka, teoretyczka queer, publicystka i pisarka – Wicenaczelna lesbijsko-feministycznego magazynu “Furia”, współautorka, książki “Zakazane Miłości”.

Grzegorz Andrzejczyk

publicysta, poeta, poliamorysta, konsultant coachingu NRP (Nienormatywnych Relacji Partnerskich), prowadzący stronę www.philianizm.pl, współredaktor strony www.poliamoria.pl.

Daniel Jabłoński

psycholog, antropolog kultury, seksuolog i terapeuta

Kasia i Paweł

para poliamoryczna, razem prowadzą kancelarię
prawniczą i fundację Art Humanitatis


Organizatorzy i uczestnicy postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie “czym jest poliamoria”. Debata odbędzie się w ramach “VII edycji Festiwalu Równe Prawa do Miłości”. 

“Będziemy obalać mity, rozpracowywać schematy, obnażać stereotypy i wygrzebywać prawdy. Spróbujemy znaleźć ogólną definicję, najważniejsze zasady i wszystkie wyjątki od wszystkich zasad. Porozmawiamy o seksie i miłości, o zazdrości o związkach, o szczerości lojalności.”

Poliamoria według Wikipedii to praktyka, chęć lub akceptacja zaangażowania w związek miłosny z więcej niż jedną osobą w tym samym czasie, za zgodą i wiedzą wszystkich tworzących dany związek osób.

Słowo poliamoria (często skracane do poli) powstało z połączenia greckiego przedrostka poli- oznaczającego “wiele” lub “kilka” i łacińskiego amor – miłość, stąd częste, dosłowne tłumaczenie – wielomiłość. 

Słowo to jest czasami używane w szerszym znaczeniu w odniesieniu do dowolnej relacji miłosnej bądź seksualnej, w której nie obowiązuje wyłączność seksualna, mimo iż nie ma porozumienia co do tego, jak szerokie ma ono zastosowanie. 

Nacisk kładziony na etykę, szczerość i przejrzystość związku jest powszechnie uważany za kluczowy aspekt definicji poliamorii.

Więcej informacji i uczestnicy debaty zostaną ogłoszone wkrótce!

Wstęp Wolny!

Cały Program Festiwalu: http://frpdm.pl/