Koncert Towarzyszący “Osaka Vacuum” (Dickaty/Pałosz/Zemler) 

– w ramach “IX Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego”

Pn. 25.02.2013, g. 20:30, Wstęp Wolny

******************UWAGA*****************

Właśnie otrzymaliśmy informacje, ze Mikolaj Palosz dzisiaj niestety z powodu zachorowania nie bedzie mógł zagrać na koncercie, i w zwiazku z tym zastapi go kontrabasista Wojciech Traczyk.

Zatem zobaczymy dzisiaj na scenie 

Ray Dickaty – Saxophon
Wojciech Traczyk – Kontrabas
Hubert Zemler – Perkusja


******************UWAGA*****************

Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się w ramach 
“IX Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego”

OSAKA VACUUM

Trio grające muzykę improwizowaną na saksofon, wiolonczelę i perkusję. W jego skład wchodzą jedni z najciekawszych przedstawicieli sceny improzwiowanej:

Ray Dickaty – sax
Mikołaj Pałosz – cello
Hubert Zemler – drums


Ray Dickaty
saksofonista, kompozytor. Na karierę muzyczną Raya Dickaty składa się ponad 60 nagrań z różnymi artystami. Brał też udział w kilku światowych tournee z zespołem Spiritualized. Jest autorem aranżacji partii sekcji dętych do utworów Spiritulized na płycie “Anutha Zone”. Jako saksofonista i flecista grał w zespole Dr. Johna, był członkiem zespołów Too Pure i Moonshake, z którymi nagrał 2 albumy. 
Występował z PJ Harvey i Stereolab. Nagrywał i koncertował z Cornershop, Gallon runk, Durutti Column, AMP, Lush, The Duke Spirit i Six By Seven. Współpracował z legendą i założycielem AMM Eddiem Prevostem w Londynie i Liverpoolu. Występował z improwizatorami Carlosem Zingaro, Phillipem Marksem, Chrisem Corsano, Brigitte Kuepper, Tomem Chant i liverpoolskim Frakture Big Band. Jego zespół Loka nagrał drugą płytę dla wytwórni Ninja Tune. 
Ma na swoim koncie również współpracę z takimi artystami jak Giles Peterson, Super Numeri, Terry Edwards, Zukanican, Damo Suzuki, Michael J Sheehy, the N.O.W. Sextet, Core Trio, Skree. Pomieszkuje w Polsce, jest ważną i aktywną postacią polskiej sceny muzyki improwizowanej: współpracuje m.in. z Maciejem Bielawskim, Mikołajem Pałoszem i zespołem Trifonidis Free Orchestra.
Mikołaj Pałosz
wiolonczelista. Wykonawca muzyki współczesnej i improwizator. Zdobywca nagród na konkursach muzycznych: m.in. laureat Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie oraz Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. W. Lutosławskiego w Warszawie. 
Jego solowa płyta “Cellovator” z kompozycjami współczesnymi i improwizacjami sponsorowana ze środków stypendialnych Ministra Kultury w programie Młoda Polska, ukazała się w 2008 r. nakładem wydawnictwa DUX.
Hubert Zemler
warszawski perkusista o akademickim wykształceniu, doskonale czujący się w świecie muzyki improwizowanej. Jego wielokierunkowe zainteresowania muzyczne pozwalają mu zarówno na występy na perkusji solo jaki i kooperację z artystami z bardzo wielu kręgów muzycznych. 
Współpracuje miedzy innymi z Piotrem Kurkiem w projekcie “Piętnastka”, Duetem Sza/Za i współtworzy trio Horny Trees. Ponad to koncertuje i nagrywa z zespołami Babadag, Frozen Bird, Neurasja, incarnations, Natu, The Saintbox.
Wstęp Wolny