Koncert “Deši” (Eva Žižkovská / Lukáš Pilnaj) *CZ* 

Wt. 26.02.2013, g. 20:30

Didgeridoo i Barytonowy Saksofon?! W czeskim wykonaniu?! To niezwykle, intrygujące zestawienie instrumentow uslyszymy na ostatnim koncercie w lutym!


Duo Děsi jako pierwsi Czesi wystąpią na naszej scenie, ale również jako pierwsi pozwolą nam posłuchać na żywo niesamowitego instrumentu jakim jest didgeridoo.


Duo Děsi

połączenie dwóch oddechów z dwóch muzycznych światów. To nowatorski czeski projekt muzyczny, oparty na saksofonie barytonowym i australijskim didgeridoo. To dialog pomiędzy drewnem i metalem, etniczną i europejską tradycją muzyczną, kobietą i mężczyzną. 

Swoją muzyką przełamuje granice gatunków jazz- funky- world music. Odnajduje harmonię w przeciwnościach oraz współbrzmienie najstarszego i najmłodszego instrumentu dętego. Głęboki rezonans dźwięków przeplatany jest z wyższymi tonami, niesie w sobie zadumę i powagę.

Historia projektu:

Děsi grają razem jako duet od 2009 roku. Mają za sobą dziesiątki koncertów m.in. we Włoszech, Anglii, Polsce, Francji. W ubiegłym roku wydali swoją pierwszą płytę. 

Lukáš Pilnaj występuje także solo pod nazwą D.I.D.G. Orchestra, Eva Žižkovská gra od wielu lat w Big Bandzie Petra Svobody. Oboje są również członkami elektroakustycznego zespołu Kus kus klan. 

Strona zespołu: http://www.pilnaj.com/desi/

Muzyka

http://www.youtube.com/watch?v=RVbKJmo0bMg
http://www.youtube.com/watch?v=5WlhEjfoHlI&feature=related

Wstep: 15 pln