Koncert “Tomasz Duda Solo”

Wt. 05.03.2013, g. 20:00

Na stałe gra w zespołach Profesjonalizm, Baaba, Mitch&Mitch, Pink Freud, Arszyn / Duda, 3D; a już 5.03.2013 zagra Solo w “Pardon, To Tu” 

Drodzy goście! Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert Solo Tomasza Dudy!!!

Ken Vandermark w notce dołączonej do „Mark In The Water” o koncertach solowych pisał wprost: „Strach przed możliwością utknięcia lub pułapką nadmiernego powtarzania się jest realny, tak samo jak obawa przed rozpoczęciem koncertu tylko po to, by nagle odkryć, że tak naprawdę nie mam nic do powiedzenia.”Zapraszając Państwa na występ Tomasza Dudy czujemy, że możemy zaproponować artystę skoncentrowanego i świadomego tego co może zaproponować słuchaczom.

Mamy tu do czynienia z klasycznie wykształconym saksofonistą. Absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dębicy, Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Rzeszowie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie saksofonu prof. Andrzeja Rzymkowskiego.

Grał na licznych festiwalach na całym świecie: Internacional Providencia Jazz Festival w Mexico, w trasie Japan Tour 2011/12 w klubie Pitt In w Tokyo, Jazz and Experimental Music from Poland w Londynie, Edinburgh Festival Fringe w Edynburgu, Comblain Jazz Festival w Belgii, Jazztage Festival w Lipsku, Bokura no Bungaku w Japonii, Warsaw Summer Jazz Days, Terra Polska w Berlinie, Fertilizer Festival w Londynie, Les Nuits Eurpeenes w Strassburgu, Unsound Festival on Tour w Mińsku, JVC Festival czy Skif Festival w Petersburgu. 

Jako instrumentalista ma wyjątkowo szerokie pole działalności muzycznej: od klasyki, przez jazz, elektronikę, aż po projekty eksperymentalne oraz poszukujące i niedające się jednoznacznie zaszufladkować.

Współpracował z Bruno Chevillon, Markiem Chołoniewskim, Tadeuszem Sudnikiem, Frideric Blondy, Marcinem Maseckim, Tomaszem Stańko, Pawełem Szamburski, Patrykiem Zakrockim, Krzysztofem Knittel. 

Wstęp: 10 plnComments are closed.