Koncert “Enchanted Hunters”

Śr. 13.03.2013, g. 20:00

Tego zespołu miłośnikom Indie Folk’u chyba już nie trzeba przedstawiać – bardzo jesteśmy z tego dumni, ze jeden z naszych ulubionych polskich zespołów wystąpi w polowe marca (Środa, 13.03.2013) właśnie w “Pardon, To Tu” – 

Zapraszamy na koncert “Enchanted Hunters”!! A jako Support wystąpi krakowski zespól “Rycerzyki”

„Peoria” to miód na serce dla tych, którzy wątpią w polska muzykę, a miód na serce jej wiernych fanów” – Agnieszka Szydłowska, Polskie Radio
Enchanted Hunters

trójmiejski zespół założony przez Małgorzatę Penkallę, w którego skład wchodzą również Magdalena Gajdzica i Patryk Zieliniewicz. 

W ich dokonaniach można dosłuchać się elementów dream-popu, dream-folku, americany. Na pierwszy rzut oka dominuje w nich kobiecy pierwiastek: dziewczęcy głos liderki, delikatne tony fletu i cymbałków, rozmarzone jazzujące akordy. Nostalgiczną atmosferę utworów przełamują jednak akcenty psychodeliczne, czy nawiązania do amerykańskiego indie rocka z lat ’90. 

Ważnym aspektem muzyki Enchanted Hunters są występy na żywo, ciepło przyjmowane przez publiczność zapraszaną do słuchania muzyki w nietypowych miejscach: wśród rzeźb kinetycznych w sopockim parku, na brzegu leśnego jeziora nieopodal plaży, w szatni warszawskiego Teatru Dramatycznego.

Interakcja z publicznością jest istotnym elementem ich występów, jednakże Enchanted Hunters pozostają projektem bardzo osobistym. Chwytliwym aranżacjom bliżej do sypialnianych projektów lo-fi, niż do masowych produkcji. 

Wydana w maju 2012 r. debiutancka płyta zespołu – „Peoria” została dobrze przyjęta przez krytykę i słuchaczy. Pojawiła się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia jako płyta tygodnia, a zespół promował wydawnictwo na najważniejszych festiwalach w kraju, takich jak OFF Festival i Heineken Open’er Festival.


Rycerzyki

to Krakowska grupa popowa w składzie: 

Gosia Zielińska 
Karol Jadach
Maciek Pitala
Michał Mierzwa
Agnieszka Grzegorczyk
Aleksander Margasiński 

W sierpniu ubiegłego roku ukazało się ich debiutanckie nagranie „The Mating Season”, a teraz trwają prace nad wydaniem pierwszej epki.

Minimalistyczny pop, ciepłe, zdyscyplinowane dźwięki, lekkie melodie zawarte w oszczędnej formie piosenki.

Wstęp: 15 pln