Koncert “Slavicada” (Simon/Mazurek/Hartman/Mazurkiewicz)

Pn. 25.03.2013, g. 20:00, Wstęp: 15 pln

Na powrót do źródeł czekaliśmy od dawna i nareszcie za sprawą “Slavicady” przeniesiemy w czasowo i geograficznie inny wymiar.
Czerpiąc inspiracje z słowiańskiego folkloru i wpływów muzyki współczesnej, zespół swoim świeżym podejściem na nowo łączy korzenie tradycji z nowoczesnością. Grupa porusza się równie swobodnie na pograniczu bałkańskich, cygańskich i żydowskich nurtów jak i w klasyce i improwizacji. Ich muzyka jest rytmiczna, śmiała i niebanalna, oparta na pulsie basu i gitary oraz przeplatających się melodiach klarnetu i skrzypiec.
Martin Simon (gitara)
Adam Mazurek (klarnet)
Wojciech Hartman (skrzypce)
Jacek Mazurkiewicz (kontrabas)

Martin Simon 
kompozytor i gitarzysta aktywny w obszarze jazzu, etnicznej i klasycznej muzyki, muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Jako lider jazz-rockowej formacji Jazzva, zdobył pierwszą nagrodę ‘New Faces of Slovak Jazz’ oraz został zaproszony do autorskiego nagrania dla Słowackiego Radia w ramach cykłu “Jazz under Pyramid”. 
W 1998 r. przeniósł się do USA, gdzie studiowal kompozycję u znanej postaci amerykańskiej współczesnej sceny nagrodzonej nominacjami Grammy i Pulitzer Prize – Tania León. Ukończył studia kompozycji, performance oraz interaktywnych mediów i sztuki w Brooklyn College/CUNY. Był wykładowcą w Pratt Institute w Nowym Jorku na wydziale produkcji muzyki i dzwięku do filmu i animacji. 
Współpracował z muzykami takimi jak David Watson (John Zorn), Paul Steven Ray (Vernon Reid, Cyro Baptista), Salim Washington (Kenny Garret, Anthony Braxton), Chris Bacas (Buddy Rich), Jorge Amorim (Baden Powell, Al Foster), Arturo Martinez (Jose Greco), Alfonso Cid (Pilar Rioja), Carlos Hayre, zespołami New York Mandolin Orchestra, BC Electro-acoustic Music Ensemble. 
Był założycielem bądź współzałożycielem grup Jazzva, Areito, Escoto & Simon, BTY Orchestra, Convers Club, AstroLatin. 
Jego solowy gitarowy album nagrany z hiszpańsko-honduraskim gitarzystą Astorem Escoto “Collage” został opisany w recenzji Muzik Reviews jako jeden z najlepszych współczesnych gitarowych albumów dekady. Martin Simon jest autorem koncepcji “muzyki konwersacyjnej,” którą zaprezentował na międzynarodowej konferencji International Society for Improvised Music w 2007 r. w Chicago wśród mistrzów wolnej improwizacji takich jak Oliver Lake, Art Lande, Mazen Kerbaj, Stephen Nachmanovitch, Pauline Oliveros, Michael Zerang, Anto Pett, AACM. Jego koncepcja zostala opublikowana w University Press of America.
Adam Mazurek
klarnecista, aranżer i kompozytor. Studia muzyczne ukończył w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest członkiem zespołu artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej. W latach 1990-2004 współpracował z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie. 
Założyciel grupy artystycznej The Bridge Ensemble Monachium 2000 (Di-Brik). Od 2006 współpracował z grupą baletową About Dance Company. Kompozytor muzyki do baletu” Villon”. Od 2007 współpracuje z Alfred Hause Tango Orchestra. Koncertował z różnymi zespołami w większości krajów Europy w Libanie oraz Japonii. Pracuje z licznymi zespołami muzycznymi jako muzyk estradowy i studyjny. 
Występuje jako muzyk i konferansjer popularyzując muzykę klasyczną, jazzową i etniczną w programach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Aktywnie współpracuje z Fundacją Muzyka jest dla Wszystkich a w ramach tej współpracy koncertuje oraz prowadzi warsztaty Akcji Labirynt.
Wojciech Hartman
skrzypek, aranżer i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (klasa skrzypiec prof. Z. Brzewskiego). Swój warsztat kompozytorski doskonalił u Leonarda Bernsteina. 
Rozpoczął naukę gry na skrzypcach w wieku 6 lat. Mając 11 lat, jako laureat kilku ogólnopolskich konkursów odbył pierwsze solowe zagraniczne tournee z towarzyszeniem orkiestry, zdobywając entuzjastyczne recenzje krytyków. Jako kilkunastoletni wirtuoz miał już w repertuarze niemal wszystkie wielkie koncerty skrzypcowe. Równocześnie prowadził własny big band, w którym występował jako pianista, kompozytor i aranżer, zdobywając wyróżnienia w konkursach i nagrywając dla Polskiego Radia. 
Prowadził sekcję smyczków musicalu “Metro”, był kierownikiem muzycznym orkiestry kameralnej Concentus Musicus, koncertmistrzem Płockiej Orkiestry Symfonicznej, Filharmonii Koszalińskiej, Orkiestry Symfonicznej Półwyspu Arabskiego w Kuwejcie, a także członkiem wielu zespołów muzyki kameralnej, zespołów jazzowych i folkowych. 
Jako solista występował w wielu krajach Europy, a także w Algierii, Maroko, Libanie, Syrii, Jordanii, Kuwejcie, Bahrajnie i Iraku. Od kilku lat związany jest z Teatrem Muzycznym ROMA, uczestniczył we wszystkich jego produkcjach musicalowych.
Jacek Mazurkiewicz
kontrabasista, kompozytor, łączy akustykę z elektroniką. Działa głównie na gruncie improwizowanej kameralistyki. 
Współtworzy projekty autorskie (3FoNIA, Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Pu Pu Pi Du, Przybielski/Mazurkiewicz/Osicki, Light Roots Reggae). 
Tworzy duety m.in. z Mikołajem Trzaską, Doministrym, Tomaszem Dąbrowskim, duet kontrabasowy z Ksawerym Wójcińskim pt. Double Trouble. Zajmuje się udźwiękowieniem filmów i spektakli teatralnych (m.in. ‘Koziołek Matołek’ reż. O.Spišák), oraz prowadzi warsztaty teatralno-muzyczne (m.in. ‘Rudowęglowiec Ibuprom’ TR Warszawa). Współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni (m.in. ‘Dziś wieczorom Lola Blau’, ‘Straszne Dzieci’, ‘Szafa’, ‘Być Marilyn’). Wraz z zespołem Tangueros Balticos zapewnił oprawę muzyczną spektaklu baletowego ‘Tango Life’ (Opera Bałtycka) w reżyserii Romana Komasy. 
Od 2010 roku wraz z Patrykiem Zakrockim prowadzi mobilny Gabinetu Masażu Ucha Wewnętrznego, za pośrednictwem którego stał się badaczem dźwiękowym na gruncie improwizowanej muzykoterapii receptywnej. Gra w stałym składzie kwartetu Michała ‘Limboskiego’ Augustyniaka, z którym nagrał dwie płyty – ‘Cafe Brumba’ (2010), oraz nominowaną do Fryderyków 2012 w kategorii blues ‘Tribute to Georgie Buck’. 
Współpraca: Andrzej Przybielski, Mikołaj Trzaska, Patryk Zakrocki, Jerzy Mazzoll, Ghatam Giridhar Udupa, Ray Dickaty, Miya Masaoka, Anderw Drury, Doministry, Fred Frith, Jacek ‘Budyn’ Szymkiewicz/Pogodno, Am-Sveerg, kwartet ‘Limboski’, ‘Tangueros Balticos’, ‘PULSARUS’, Słoma, Włodzimierz ‘Kinior’ Kiniorski, Tomasz Dąbrowski, Jorgos Skolias, Arszyn, Joanna Duda, TR Warszawa, Teatr ‘Kino Variatino’, ‘Teatr tańca z ogniem Mamadoo’, Opera Bałtycka.
Wstęp: 15pln