Koncert “Boeing” [(Michał Górczyński / Marcin Masecki) Plays Mozart]

Wt. 02.04.2013, g. 20:30

Jesteśmy bardzo zaszczyceni móc ogłosić pierwszy kwietniowy koncert pt. BOEING czyli Michał Górczyński i Marcin Masecki, który zresztą pierwszy raz wystąpi na naszej scenie!! 
Bardzo serdecznie zapraszamy!!
Michał Górczyński – klarnet / saksofon
Marcin Masecki – pianino
Tematem występu jest słynny Koncert klarnetowy A-dur Mozarta.

Obaj muzycy są klasycznie wykształceni i czynnie uprawiają muzykę klasyczną. Górczyński jest członkiem kwartetu “Kwartludium”, Masecki wydał ostatnio płytę z nagraniem “Die Kunst der Fuge” Bacha. 
Obaj biorą również czynny udział w ponadgatunkowej scenie muzyki niezleżnej i improwizowanej (m.in zespoły Cukunft, Ircha, Profesjonalizm, ParisTetris). 
W tym dualistycznym duchu BOEING zamierza powędrować przez partyturę Mozarta, trzymając się równie blisko oryginału jak i daleko. Będzie to twórczy i nieprzewidywalny dialog z tym sztandarowym utworem.
Michał Górczyński
to absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej. Od 1998 roku zajmuje się pisaniem muzyki na różne składy instrumentalne oraz utworów dla teatrów dramatycznych i lalkowych. 
Występował jako solista z takimi zespołami jak Kwartet Śląski, Orkiestra „Aukso” czy holenderski de Ereprijs. Uczestniczył w Międzynarodowych kursach Muzyki współczesnej w Darmstadt, gdzie prezentował swoje autorskie techniki wykonawcze na klarnecie basowym. 
Jest twórcą instalacji, tekstów teoretycznych na temat muzyki, audycji radiowych oraz filmów undergroundowych. 
Od 2002 roku współtworzy zespół Kwartludium specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Człowiek sekstetu Marcina Maseckiego, Cukunftu prowadzonego przez Raphaela Rogińskiego, współzałożyciel kwartetu klarnetowego Mikołaja Trzaski – Ircha. 
Od 2008 roku pracuje nad poszerzeniem możliwości brzmieniowych klarnetu basowego inspirując się beatboxem i współpracuje z jednym z najlepszych polskich beatboxerów – Patrykiem „Tik Takiem” Matelą.
Marcin Masecki
pianista, kompozytor, absolwent Berklee College of Music w Bostonie. 
Współpracuje/ował z wieloma artystami m. in. Raphael Rogiński, Tomasz Stańko, Macio Moretti, Pink Freud, Michał Górczyński, Niewinni Czarodzieje, Waglewski/Fisz/Emade, TAQ, Ziv Ravitz, Wacław Zimpel, Tomasz Pokrzywiński, Candelaria Saenz Valiente, oraz Pictorial Candi. 
Laureat wielu nagród, w tym pierwszego miejsca na Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie 2005, oraz Grand Prix w Jazz Hoeilaart’98 w Bruskeli z zespołem Alchemik. 
Od 2006 ściśle związany z warszawskim wydawnictwem Lado ABC. Jest członkiem zespołu PARISTETRIS. Prowadzi własny sekstet jazzowy PROFESJONALIZM. Jest też dyrektorem pierwszej edycji WORu (Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej). 
Jego równoległą pasją jest muzyka klasyczna XVIII wieku, którą prezentuje w nieortodoksyjny sposób i najczęściej w równie nieortodoksyjnych miejscach. We wrześniu ubiegłego roku, w ramach festiwalu Lado w Mieście, odbyła się premiera jego pierwszej płyty z tego gatunku “Die Kunst der Fuge”.
Wstęp: 15 pln