Koncert “Infant Joy” 

(Dickaty/Kasperek/Małkowski/Mokrzewski/Waniek/Traczyk)

Wt. 09.04.13, g. 20:30

Ostatni ich koncert w “Pardon, To Tu” odbył się w lipcu zeszłego roku. Już wtedy było jasne, ze to tylko kwestia czasu, kiedy znów możemy ich przywitać na naszej scenie. I sie doczekaliśmy! Bardzo się cieszymy, ze możemy ponownie gościć zespół INFANT JOY!!
Ray Dickaty – saksofon tenorowy
Michał Kasperek – perkusja, głos 
Jan Małkowski – saksofon altowy
Dominik Mokrzewski – perkusja
Laura Waniek – drumla, harmonijka chromatyczna, flet
Wojtek Traczyk – kontrabasInfant Joy jest kolektywem grającym muzykę improwizowaną pod wodzą saksofonisty, Raya Dickatego. Ray Dickaty, z wykształcenia rzeźbiarz, wierzy w emancypacyjną funkcję sztuki awangardowej. Dzięki swojej wrażliwości i otwartości integruje muzyków z różnych środowisk, powołując do życia niezliczone projekty muzyczne w Krakowie, Gdańsku i Warszawie.
W muzyce zespołu Infant Joy chodzi o radość i nieskrępowanie. Odnajdujemy je w graniu mającym w sobie spontaniczność cechującą zabawy dzieci, które wymknęły się spod czujnego oka rodziców. Jest to wspólne granie muzyki otwartej, czyli niezapośredniczonej sztywną formą kompozycji.
W skład podwórkowej bandy wchodzą dwaj saksofoniści, Ray Dickaty i Jan Małkowski, dwaj perkusiści, Michał Kasperek i Dominik Mokrzewski, a także jeden kontrabasista, grający co najmniej za dwóch – Ksawery Wójciński. Nowych barw muzyce dodaje Laura Waniek grająca na małych instrumentach: harmonijce chromatycznej, flecie i drumli.
Ten niemal bigbandowy skład daje zespołowi niezwykłą moc dwóch niezależnych linii rytmicznych, przestrzeni basowej, siły przeplatających się melodii i spazmów saksofonów. Świadomie przywołujemy ducha kolektywnej improwizacji podwójnego kwartetu Ornetta Colemana, a także wieloosobowych projektów Petera Brötzmanna.
Wstęp: 15 pln / Kup Bilethttp://www.eventbrite.com/event/5804717065