Koncert “A Hawk And A Hacksaw”
Nd. 14.04.2013, g. 20:30
Niezmiernie miło nam poinformować, że w 14 kwietnia 2013 wystąpi w Pardon, To Tu w ramach swojej europejskiej trasy promującej nowy album “You Have Already Gone to the Other World” gwiazda alternatywnej sceny muzycznej A Hawk and A Hacksaw.
Zespół ten występował m.in na Pitchfork Music Festival, Off Festivalu i wielu wielu innych. Ostatnio ukazała się składanka, sygnowana przez Johnny’ego Depp’a, “Son of Rogue’s Gallery: Pirate Ballads, Sea Songs and Chanteys”, album, na który to A Hawk and A Hacksaw nagrali utwór wraz z Iggy Popem. Poza nimi możemy tam posłuchac Nica Cave’a, Courtney Love, Michaela Stipe’a, Toma Waitsa, Keitha Richarda.

Przedsprzedaż od 04.02.2013 w cenie 25 pln w “Pardon, To Tu”
– ogólnopolska sprzedaż od 08.02.2013 / w dniu koncertu bilety za 35 pln
oraz na stronie: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1025525-a-hawk-and-a-hacksaw.html
Zespół z Nowego Meksyku A Hawk and A Hacksaw ogłosił podwójny album You Have Already Gone To The Other World: Music Inspired By Paradjanov’s Shadows of Forgotten Ancestors, który zostanie wydany nakładem, prowadzonej przez duet wytwórni, LM Duplication. 
W 2012 Jeremy Barnes i Heather Trost skomponowali ścieżkę dźwiękową do niezapomnianego filmu legendarnego, ukraińskiego reżysera Siergieja Paradżanowa „Cienie zapomnianych przodków” (1964). Duet wyruszył z materiałem w trasę, akompaniować do filmu na żywo w teatrach i kinach. You Have Already Gone To The Other World jest efektem tych koncertów i przemiany, której uległy kompozycje: ze ścieżki dźwiękowej w pełnoprawne wydawnictwo. Podwójny album zawiera utwory i tradycyjne melodie, zainspirowane surrealistyczną folkową magią filmu, które okraszone są efektami dźwiękowymi z klasycznego dzieła Paradżanowa. 
Wyprodukowany przez John Dieterich z Deerhoof, “You Have Already Gone To The Other World” to pierwszy od długiego czasu album AHAAH, na którym dwóch podstawowych członków grupy, Barnes i Trost gra niemal każdą nutę (z wyjątkiem gitarowych partii Dietericha). Mimo tego instrumentacja daleka jest od minimalizmu i utwory często wybuchają rozbudowanymi ornamentami, charakterystycznymi dla dokonań zespołu. Produkcja Dietericha i jego zmysł do eksperymentowania wyniosły AHAAH na nowy obszar folkowej psychodelii, gdzie osobowość zespołu upiększa i bada tradycyjne formy z niespotykaną wcześniej radością. 
“You Have Already Gone To The Other World” to, od czasu gdy AHAAH zaczęli swoją Wschodnioeuropejską przygodę, najbardziej dynamiczny album zespołu, na którym ogłuszająca perkusja i dramatyczne partie skrzypiec w numerze tytułowym, przeciwstawione są majestatycznym utworom na cymbały („Where no horse neighs, and no crow flies”), pianino („The Snow in Kryvorivnya”), dostojnymi pieśniami procesjonalnymi na organy („O Lord, Saint George, bewitch Ivan, make him mine”) oraz wszechobecnymi dźwiękami z filmu. 
Miejsce akcji „Cieni zapomnianych przodków” (sielankowe góry w ukraińskich Karpatach) i wynikająca z niego mieszanka pogańskich oraz tamtejszych ortodoksyjnych rytuałów, krwawych waśni, dramatu odizolowanej wioski, dobra i zła oraz magii i miłości zainspirowały A Hawk and A Hacksaw do eksplorowania nowych wątków. Nagrania na płycie zajmują się pytaniem o dźwięk. Jak brzmi: koń, na którym czarnoksiężnik galopuje w trakcie burzy, bójka na siekiery w tawernie, podróże w zaświaty, tradycyjne ukraińskie ceremonie ślubne i pogrzebowe oraz konie ognia – stado czerwono-krwistych ogierów, które przelatują przez ekran, gdy główny bohater, Ivan, umiera w śniegu pchnięty nożem.
Europejska trasa duetu A Hawk And A Hacksaw zaplanowana jest na marzec i kwiecień.
Lista utworów Have Already Gone To the Other World:
1. Open It, Rose (Węgry)
2. You Have Already Gone To The Other World
3. Witch’s Theme
4. Wedding Theme (Ukraina) 
5. Dance Melodies from Bihor County (Rumunia)
6. Hora pa Bataie (Rumunia)
7. Nyisd ki Rózsám (Węgry)
8. Where No Horse Neighs, and No Crow Flies 
9. Învârtîta din Blaj (Rumunia) 
10. Horses of Fire Rachenitsa 
11. Bury Me In The Clothes I Was Married In… 
12. Marikam, Marikam (Węgry) 
13. The Snow in Kryvorivnya
14. O Lord, Saint George, bewitch Ivan, make him mine 
5. Ivan and Marichka/The Sorcerer
16. On the River Cheremosh (Ukraina)
„Pasja jaka przepełnia ich występy, wydaję się nie znać granic” – Pitchfork
„Za każdym razem kiedy słyszę ich muzykę, robi mi się ciepło na sercu” – Adrian Utley, Portishead
„Na Cervantine słychać szaleństwo i cudowne melodie. To album nagrany nie przez zwykłych rzemieślników, ale muzyków z prawdziwą pasją” – All Music 
„Każdy dzwięk jest wyważony i zagrany z radością, troską i muzycznym wyczuciem. Razem z jego pięknym opakowaniem, Cervantine sprawia wrażenie bardzo osobistego, historycznego dokumentu, mówiącego z i do duszy” – Drowned in Sound 
„Bardzo ciekawe jest to w jaki sposób zespół przełożył ich podróże po całym świecie i egzotyczne wpływy na coś bardzo osobistego” – The Wire
Linki: 
Fragment muzyki do filmu „Cienie zapomnianych przodków”: http://vimeo.com/20045770
Wywiad z “A Hawk And A Hacksaw”:  
Dodatkowe Linki: