Koncert “Mazzoll – Responsio Mortifera” 
(J. Mazzoll – Q. Janicki – T. Sroczyński)

 Śr. 24.04.2013, g. 20:30

Nie będzie to przesada jeśli nazwiemy tego muzyka legendą polskiej sceny muzycznej – yassowej. Miłość, Arhythmic Perfection, NRD to tylko trzy z nielicznych projektów tego muzyka, lecz jakie ważne dla polskiej muzyki!!

Bardzo się cieszymy ze już niebawem pierwszy raz wraz z Qba Janicki i Tomaszem Sroczyńskim wystąpi na naszej scenie Jerzy Mazzoll!!

Jerzy Mazzoll – bass clarinet, a, b, c clarinets
Qba Janicki – drums, electronics
Tomasz Sroczyński – violin

Jerzy Mazzoll

uważany za jednego z najciekawszych obecnie klarnecistów w Polsce (Jazz Forum, „Drgawy” TVP1). Wykorzystuje w swojej grze zarówno elementy klasyki jak i muzyki współczesnej; reprezentuje linię jazzowych klarnecistów: Goodman, La Porta, Giufree, Lacy(ss). 

Ma na swoim koncie współpracę z wieloma znakomitymi postaciami europejskiego jazzu, jako klarnecista i kompozytor. Obecnie współpracuje z Igorem Boxx (połową jednej z najsławniejszych poza granicami kraju polskiej grupy Skalpel), Emiterem (legendarna grupa Ewa Braun), oraz zespołem Lipali. 

Grywa na festiwalach w kraju i za granicą (Wilde Töne, Jazz Baltica, Warsaw Summer Jazz Days), a także sam jest ich organizatorem (m.in. wszystkie krajowe i zagraniczne edycje festiwalu Art Depot oraz Yass-no). 

W roku 2012 miały miejsce premiery dwie jego albumów: „minimalover” koprodukcja z Sławkiem i Qbą Janickimi oraz „Responsio Mortifera”.

Qba Janicki

urodzony 6 Lutego w Bydgoszczy. Naukę gry na perkusji rozpoczął w wieku lat czterech. W wieku lat piętnastu zaczął używać elektroniki. 

Od najmłodszych lat miał okazję grać z wieloma muzykami odbywającymi próby w bydgoskim klubie „MÓZG”. W wieku lat jedenastu rozpoczął naukę w klasie perkusji Mirosława Żyty w PZSM im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Po 13 latach ćwiczenia, głównie w samotności, oraz poszukiwania własnych technik oraz brzmień zaczął występować publicznie. W roku 2008 został stundetem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji Stanisława Welanyka. W roku 2009 rozpoczął studia na kierunku perkusja i instrumenty perkusyjne w katedrze muzyki współczesnej i jazzu na tej samej uczelni. 

Jak dotąd występował z takimi artystami i zespołami jak: Tomasz Pawlicki, Tomasz Glazik, Jon Dobie, Risa Takita, Adam Simmons, Rafał Gorzycki, Kris Wanders, Anthony Pateras, Artur Maćkowiak, Jacek Buhl, Tom Fryer, Marek Pospieszalski, Wojtek Mazolewski, Andy Sugg, Maciej Szymborski, Andrzej Przybielski, Sinfonietta Cracovia, Orkiestry Symfoniczne Filharmonii Pomorskiej, Krakowskiej i Toruńskiej, Grzegorz Pleszyński, Mateusz Walerian, Wojciech Jachna, Wojciech Zamiara, The Ślub, StalagMit, Wacław Węgrzyn i wieloma innymi. 

Wstęp: 20 pln