Koncert “Nucleon” (Papierz / Rutkowski / Głuc / Dymny)
Wt. 28.05.2013, g. 20:30

Nasz ostatni koncert majowy przyniesie nam mocna dawkę improwizacji opartej na jazzie, rocku, sonorystyce i muzyce eksperymentalnej. 

Aleksander Papierz, Jakub Rutkowski, Tomasz Głuc, Michał Dymny zapewne sprawia ze będzie to jedna z tych mocniejszych wariacji w improwizowanej muzyce!!
Aleksander Papierz – sax 
Jakub Rutkowski – drums
Tomasz Głuc – electronics
Michał Dymny – guitar

Aleksander Papierz

Pochodzący ze Śląska (Katowice) saksofonista czynnie działający na polskiej scenie muzyki jazzowej i eksperymentalnej. Obecnie współtworzy zespoły Pulsarus, Nucleon, Cuefx Band oraz Pasimito z którymi występował m.in na festiwalach: Warsaw Summer Jazz Days, Avant Festival, Re:wizje, Art Depot, Slot Art Festival, Transvisualia, Colors of Ostrava, Festiwalu Malta, Era Nowe Horyzonty, Casa del Jazz w Rzymie, a także w Tel Avivie.
Supportował:
The Cinematic Orchestra. Współpracował z muzykami z Polski jak i z zagranicy m.in: Mikołaj Trzaska, Wojciech Waglewski, Adam Pierończyk, Tomek Chołoniewski, Konrad Gęca (GĘPA), Grzegorz Zawadzki (THAW, SIGIHL) Ray Dikaty, Harold Rubin, Tomasz Dąbrowski i Jacek Mazurkiewicz. Współpracuje również z Teatrem Bretoncaffe i Teatrem Starym w Krakowie.
Jakub Rutkowski
perkusista, kompozytor, improwizator od wielu lat związany z polską sceną rockową i jazzową. Nagrał kilkanaście płyt z różnymi artystami. Współtowrzył m.in.: Quartet M. Kazana, zespół Pudelsi, Homo Twist. Aktualnie członek m.in zespołu Pulsarus i Nucloen. Tworzy i wykonuje muzykę do spektakli teatralnych.
Tomasz Głuc
aktywny działacz krakowskiego underground’u. Z wykształcenia grafik, z zamiłowania muzyk improwizator. Otwartość na różne gatunki muzyczne sprawia, że swobodnie czuje się zarówno w stylistyce dubowej, noise’owej jak i free jazzowej. Członek zespołu Nucleon i Aloes. Używa przede wszystkim instrumentów elektronicznych (handsonic, groove box, sampler) oraz gra na perkusji.
Michał Dymny
jest muzykiem improwizatorem. Gra na gitarze elektrycznej, na której wykształcił indywidualny styl oparty między innymi na technikach sonorystycznych i preparacjach instrumentu.
Współuczestniczył w przedsięwzięciach organizowanych przez krakowski
kolektyw Improvising Artists, a także w projektach o nazwie “Entropy”
oraz “Process – Laboratory of Intuition”. 
Współpracuje z improwizatorami z wielu krajów, brał udział w festiwalach: Audio Art, Unsound, Sound Exchange, PAFME Festival, Paprika Jam (festiwal
improwizacji), Laboratorium Intuicji, 2nd RELATIVE (CROSS)HEARINGS
FEST w Budapeszcie, Art-Camp w Jászberény i innych. 
W latach 2008-2009 organizował Open Sessions – otwarte sesje muzyki swobodnie improwizowanej wraz z klubem Święta Krowa w Krakowie oraz Radiem Art. Obecnie angażuje się w liczne inicjatywy związane z improwizacją
kolektywną, współtworzy zespół Nucleon oraz komponuje muzykę teatralną
i filmową, działając między innymi w grupie Sound Ensemble. Ukończył
filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Wstęp: 20 pln / 15 ulgowe