Koncert “Miód” 
(Joanna Duda / Marek Pospieszalski)
Wt. 04.06.2013, g. 20:30

Na początku czerwca pierwszy raz na naszej scenie wystąpi przez nas bardzo ceniona pianistka Joanna Duda wraz z saksofonista Markem Pospieszalskim!

MIÓD jest konsekwencją wycieczek po restauracjach, winiarniach, sklepach odzieżowych i wynikiem zabawy w berka w Tesco. Wypadkową wizyt z absurdalnymi filmikami na Youtube, przemyśleń podczas oczekiwania na Nionia i trajektorią kłótni przed Heinekenem. Basenem w ambasadzie, imprezą w pokoju hotelowym, banią w Volvo v70. MIÓD to pyszne śniadanie, kawka, czas na zabawę i czas na odpoczynek. 
Duet złożony z Joanny Dudy i Marka Pospieszalskiego zabierze nas w swój beztroski miodowy świat, niepozbawiony jednak ciemnych zaułków. Na naszych oczach i uszach zmierzą się z zagadnieniem braku korkociągu na plaży i podziałem ostatniego croissanta z ulubionej cukierni.
Joanna Duda – piano. elec.
Marek Pospieszalksi – saksofon, elec.


Joanna Duda
pianistka, kompozytorka, liderka AuAuA, członkini projektów DUDA/MŁYNARSKI J=J, 3D, DUDA/BOREK, Jaa.,Hotgod vs Rozum, Miód, Wojtek Mazolewski Quintet. Jedna z najciekawszych osobowości młodego pokolenia na europejskiej scenie muzycznej. Stypendystka Kulturalnego Miasta Gdańska w 2010r. i 2012 r. Nominowana do nagrody TVP Kultura Gwarancje Kultury 2011 w kategorii “Debiut Roku” oraz Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nadzieja Melomanów.
Jej różnorodne inspiracje – muzyka klasyczna, jazz, producencka scena elektroniczna i eksperymentalna – powodują dużą rozpiętość stylów, w których się porusza. Eklektyczność jej muzyki słyszalna jest zarówno w poszczególnych projektach, kompozycjach jak i w podejściu do zagadnienia nowoczesnej pianistyki.
Joanna Duda bierze udział także w wielu innych projektach, m.in “Chopin na 5 fortepianów” (Sławek Jaskułke, Piotr Wyleżoł, Paweł Kaczmarczyk, Katarzyną Borek). Projekt ten artyści zaprezentowali podczas dwóch tras koncertowych w Azji, m.in. w Singapurze, Pekinie, oraz podczas Expo w Szanghaju.
Spore sukcesy odnosi Wojtek Mazolewski Quintet, w którym prócz gry na fortepianie Joanna udziela się kompozytorsko. Prócz najważniejszych międzynarodowych festiwali jazzowych w Polsce (Warsaw Summer Jazz Days, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu) i licznych koncertów w kraju, zespół promował płyty “Smells Like Tape Spirit” i “Wojtek w Czechosłowacji EP” m.in. w klubach jazzowych w Berlinie, Delhi, Bangalore, Paryżu. Utwory z dwóch wymienionych albumów utrzymywały się przez ponad rok na Liście Przebojów Trójki; albumy zaś zdobyły wielkie uznanie wsród krytyki i zebrały liczne nagrody (m.in. “Mateusze” Trójki, Oskar Jazzowy).
Linki:
Marek Pospieszalski
saksofonista, klarnecista. Syn saksofonisty Mateusza Pospieszalskiego. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od najmłodszych lat zafascynowany awangardą jazzową, muzyką improwizowaną oraz nowymi brzmieniami, otwarty na wszelkie muzyczne gatunki. 
Udziela się, współpracuje bądź współpracował z: eMPe3 MATEO POSPIESZALSKI PROJECT, WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET, Paweł Kaczmarczyk AUDIOFEELING BAND, Dennisem Gonzalezem, Yealls At Eeals, YeShe , GRAAL, YANINA FREE WAVE, PIOTR DAMASIEWICZ POWER OF THE HORNS, Januszem Stefanskim, Pawlem Jarzebskim, Maciejem Obarą, Jerzym Mazzollem, Rafałem Mazurem, Krzysztofem Knittlem, Igorem BOXX(SKALPEL), FISZ / EMADE, PEJA, HABAKUK, DAGADANA, DRUM FREAKS(Milo Kurtis, Anthimos Apostolis), PTASZYSKA, 2TM2,3, ARMIA, ZAKOPOWER
Wstęp: 15 pln