Koncert “Michał Wróblewski Trio” (Wróblewski/Jaros/Gradziuk)

Nd. 16.06.2013, g. 20:30

Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert jednego z najciekawszych młodych zespołów jazzowych ostatnich lat w Polsce.
“Michał Wróblewski Trio” w którego skład od listopada 2012r. wchodzą jedni z najlepszych polskich muzyków jazzowych: 
Michał Wróblewski – fortepian
Michał Jaros – kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja


Michał Wróblewski
Pianista jazzowy, kompozytor pochodzący z Gorzowa Wlkp. Absolwent wydziału jazzu AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Występował na wielu festiwalach jazzowych, m.in.: Jazz Juniors International Festival, Festiwal Jazz nad Odrą Festival, Pomorska Jesień Jazzowa, Jazz Forum Festival, Jazz na Guido, Nottingham International Jazz, Ars Cameralis Festival, Gorzów Jazz Celebrations i in. 
W grudniu 2010 r. zadebiutował ze swoim własnym Trio, zdobywając I nagrodę na konkursie młodych zespołów jazzowych “Jazz Juniors” w Krakowie i nagrywając debiutancki album zatytułowany “I Remember”. W skład zespołu weszli: Michał Wróblewski – fortepian, Michał Jaros – kontrabas, Michał Bryndal/Wojciech Romanowski – perkusja. Album “I Remember” dystrybuowany w kwietniu 2011r. z magazynem Jazz Forum, oficjalnie wydany został w listopadzie 2011r. (Ellite Records/Fonografika). 
Album dostępny w polskich sklepach muzycznych od stycznia 2012r zauważony został natychmiast przez krytyków i fanów zarówno w Polsce, jak i Izraelu, USA oraz Japonii. Zdobywając liczne świetne recenzje album trafił na rynek japoński we wrześniu 2012r. (Disk Union, Japan) Trio zagrało kilka tras koncertowych.
Obok nowego projektu Trio, najnowszym dziełem Michała jest Jazz i Orkiestra – około godzinna suita na kwartet jazzowy i orkiestrę symfoniczną. Stylistycznie łączący w sobie najnowsze trendy muzyki symfonicznej z tradycją europejskiego jazzu. Projekt ukazuje wybitne umiejętności kompozytorskie artysty i jego unikalny język muzyczny. Pierwsze wykonanie Jazz i Orkiestra miało miejsce w czerwcu 2011r w CEA Filharmonii Gorzowskiej, co zaowocowało cyklem koncertów, m. in. w Studiu S1 Polskiego Radia Szczecin wraz z Baltic Neopolis Orchestra, a także w Polskim Radiu Trójka wraz z Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej. 
W roku 2012 powstały nowe kompozycje, a projekt ewoluował w kierunku muzyki filmowej, stanowiąc swoisty seans muzyczny, co zauważone zostało przez najlepszą polską orkiestrę symfoniczną i wybitnych muzyków jazzowych. Zaowocowało to ogromnym przedsięwzięciem przeprowadzenia nagrań Jazz i Orkiestra w styczniu 2013r. 
W nagraniach udział wzięli: Michał Wróblewski – fortepian, Maciej Obara – saksofon, Michał Miśkiewicz – perkusja, Michał Jaros – kontrabas oraz Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach (NOSPR). Koncert specjalny – “premiera płyty” odbędzie się 14 czerwca 2013r w Filharmonii Gorzowskiej w stałym składzie Michał Wróblewski Trio i z udziałem gwiazdy polskiego jazzu – Zbigniewem Namysłowskim, oraz Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej. Dystrybucja płyty przewidziana jest na rynku polskim i w Japonii, gdzie Michał wraz ze swym Trio planuje trasę koncertową w 2014r.
Inne projekty: Maciej Obara “Transmotion”, M. Namysłowska “Mary Go Round” ,”The Freaks”, “Starsi Panowie”, z udziałem gwiazd – m.in. Kayah, Maleńczuk, Kukiz, Przemyk
Obecnie przygotowywany jest materiał na drugi album Michał Wróblewski Trio, który wydany zostanie zimą 2013r.
Wstęp: 15 pln