Koncert “2 Nights with LXMP 

[M. Moretti / P. Zabrodzki] 
& Clayton Thomas”
Wt. & Śr. 18. / 19.06.2013, g. 20:30

Jesteśmy dumni i szczęśliwi ze we współpracy z wytwórnią LADO ABC możemy zaprosić naszych gości na kolejne wydarzenie z naszego cyklu “2 Nights with…”
W związku z wydaniem płyty “Back To The Future Shock” LXMP zorganizuje specjalny dwudniowy maraton w “Pardon, To Tu”. Ale jako iż materiał z tej płyty grany był już w stolicy parokrotnie, zespół postanowił sprawę załatwić inaczej. 
Do wspólego grania zaprosili australijskiego kolegę Claytona Thomasa, z którym przy okazji nagrają materiał na trzecią płytę z serii LXMP w wersji trio. 
Wyglądało to będzie tak:
18 czerwca:
I set: Clayton Thomas solo
II set: Clayton Thomas / Macio Moretti
III set: Clayton Thomas / Piotr Zabrodzki
19 czerwca:
I set: Clayton Thomas / Macio Moretti / Piotr Zabrodzki
II set: LXMP gra “Back To The Future Shock” + Clayton Thomas odpala Mooga

LXMP // Back To The Future Shock
Lado ABC (nr. kat.: Lado A/9)
data premiery: 19.06.2013
ean: 5907709922549 (CD) / 5907709922556 (LP)
1. Rockit
2. Future Shock
3. TFS
4. Earth Beat
5. Autodrive
6. Rough
7. Rockit (Mega Mix)*
* CD bonus track
Równo 30 lat po ukazaniu się oryginału, LXMP dzieli się ze światem swoim spojrzeniem na Hancockowski “Future Shock” – płytę, z której każdy zna i hołubi utwór “Rockit” i nie kojarzy nic więcej. Płytę, która teoretycznie miała być jutrzenką XXI wieku i takie tam. 
W odpowiedzi na zaproszenie festiwalu Unsound, którego hasło przewodnie w roku 2011 brzmiało właśnie “Future Shock” (odnosząc się oczywiście do książki Alvina Tofflera), Piotrek i Maciek postanowili pójść na łatwiznę i zagłębić się w świat syntezatorów, wszechobecnego MIDI, cyfrowych pogłosów, koszmarnych dłużyzn i Billa Laswella. 
W pracy nad własną interpretacją zrobili wszystko by z powyższej listy zostały tylko syntezatory. I perkusja. I szeroko pojęty vocoder. I Thymme Jones z Cheer-Accident, który w tytułowym utworze zagrał gościnnie na perkusji.
Jeszcze przed wydaniem płyty zespół zdążył zaprezentować rzeczony materiał na kilku koncertach w Polsce, Europie oraz kolebce fjuczerszokizmu – USA, ku ogólnemu zrozumieniu i szacunkowi MIDIludzi.
“Back To The Future Shock” ukaże się w dwóch formatach: CD i LP, przy czym by zachować zgodność z prawdą historyczną, płyta CD wzbogacona jest o bonus track – remix utworu “Rockit”, stworzony przez brazylijskiego artystę Mauricio Takarę.
Piotr Zabrodzki – Korg Mono/Poly, Korg Delta, Korg MS-20, Alesis QS6, Akai VX-73, Minimoog, Talkbox, Programming
Macio Moretti – drums, Korg MS-20, MicroKorg, Vocoder, Dutch Hardcore
Macio Moretti
jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wszechstronnych muzyków niezależnych w Polsce: muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista, a także projektant graficzny, współzałożyciel wytwórni płytowej Lado ABC.
Założyciel i muzyk wielu zespołów, m.in. Starzy Singers, Baaba, Shofar, Paris Tetris, Alte Zachen, Mitch & Mitch. Laureat Fenomenów Przekroju 2010, oraz Paszportów Polityki 2010.
Piotr Zabrodzki
Pianista, kompozytor, multiinstrumentalista. Absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W swojej muzyce łączy improwizację jazzową z sonorystyką, heavy metal z elektroniką, a wszystko okraszone jest poczuciem humoru.
Jest to muzyk bardzo elastyczny i wszechstronny, czego dowodem może być ilość zespołów w jakich gra: LXMP, Baaba, Efekt Moozgu, Trylobit, 60 Minut Projekt, Senk Że, Blast Muzungu, SEMAFOR COMBO.
Współpracował z czołowymi muzykami awangardowymi, m. in. z Yoshida Tatsuya, Zdzisław Piernik, Kazuhisa Uchihashi.
Clayton Thomas 
kontrabasista, kompozytor i performer, grający także na instrumentach elektronicznych. Urodził się w Sydney w 1976 ale od kilku lat mieszka w Berlinie. Uczeń Wilbera Morrisa i Petera Kowalda. Niezwykle aktywny na europejskiej scenie jazzowej. 
Współtwórca wielu grup grających jazz i free improv: Trio AUS (wraz z Johannesem Bauerem i Tony’m Buck’iem), HAMMERIVER (z Clare Cooper, Chrisem Abrahamsem, Tobiasem Deliusem, Christoferem Kurzmannem, Wernerem Dafeldeckerem), CODE (z Kenem Vandermarkiem, Maxem Naglem & Wolfgangiem Reisingerem), The Astronomical Unit (z Matthiasem Mullerem & Christianem Marienem), Creoles (z Jimem Denley’em) i wiele, wiele innych. 
Koncertował i nagrywał m.in. z Kenem Vandermarkiem, Paulem Lovensem, Peterem Brotzmannem, Sonny Simmonsem, Evanem Parkerem, Anthea Caddym, Andre Vidą, Stevem Heatherrm, Magda Mayas, Chrisem Heenanem, Matthiasem Mullerem, Manon-Liu Winter, Hannes Loeschel, Sherif and Christine Sehnaoui, Franzem Hautzingerem, Mikołajem Trzaską i The Ex.
Wstęp: 20 pln / 15 pln (ulgowe)
Karnety: 30 pln (dostępne od czwartku 06.06.2013 przy barze)