Piknik “Pardon, To Tu w Ogrodzie Saskim” [ten przy ul. Marszałkowskiej] 

(w ramach “Imienin Jana Kochanowskiego”) 
[Biblioteka Narodowa]
Sb. 22.06.2013, g. 12.00 – 02:00

Jest nam szczególnie milo zaprosić naszych gości w ta sobotę do Ogrodu Saskiego!!! Przenosimy się w ramach “Imienin Jana Kochanowskiego” (organizowane przez Bibliotekę Narodowa) na jeden dzień do parku Saskiego!! 🙂 (ten pomiędzy ul. Marszałkowską i Pl. Piłsudskiego).
Od g. 12:00 będzie można zjeść m.in. nasza Focaccia, kupić książki z naszej Księgarni, kupić płyty LP i CD z naszego Sklepiku Muzycznego, porozmawiać z nami i skorzystać z słońca 🙂 (oby)
Poza tym od g. 21:00 do późnych godzin będzie gościć na nieopodal odległej “Alternatywnej Scenie” dobrze przez naszych gości znany “LENAR” (z współpracy z Raphael’em Rogińskim i na koncercie “1 Night with Pheeroan akLaff”), który nas zaczaruje swoim setem muzycznym!!

Imieniny Jana Kochanowskiego to cykliczna impreza czytelnicza, jakiej jeszcze nie było. W zeszłym roku rozpoczęliśmy Imieniny w słoneczną sobotę w Ogrodzie Krasińskich. Mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć nie tylko znanych pisarzy i poetów, ale przede wszystkim wszystkich miłośników czytania, literatury, z myślą o których zorganizowaliśmy tę imprezę.
Mając w pamięci pozytywne emocje i entuzjazm, jakie towarzyszyły temu świętu literatury polskiej, miło nam poinformować i zaprosić wszystkich do udziału w kolejnej edycji „Imienin Jana Kochanowskiego”.
Zaczynamy w południe 22 czerwca w Ogrodzie Saskim! Janowi Kochanowskiemu i jego poezji będzie towarzyszył gość specjalny – Julian Tuwim. Na czas “Imienin” Ogród Saski zamieni się w wielki salon literacki. Przy stoiskach wydawnictw będzie można spotkać się z ulubionym autorem i kupić jego książkę. Tradycyjnie odbędzie się Mecz Poetycki – tym razem bitwa między aktorami rozegrana zostanie na wiersze Juliana Tuwima. Dla szukająych innych niż tradycyjne form obcowania z literaturą przygotowaliśmy slam poetycki, improwizacje literackie teatru Klancyk, a przede wszystkim dużo kocy i leżaków umilających chwilę odpoczynku z książką. Dla dzieci odbędą się podchody i warsztaty tworzenia książki. Atmosferę pikniku zapewni udział warszawskich restauracji i kluboksięgarni. 
W tym roku będziemy mieli również niezwykłą przyjemność posłuchać rozmowy wybitnych polskich poetów – Julii Hartwig, Ryszarda Krynickiego, Jacka Napiórkowskiego i Jarosława Mikołajewskiego. O twórczości Juliana Tuwima opowie Piotr Matywiecki. Obie rozmowy poprowadzi Jarosław Mikołajewski – kurator literacki tegorocznych Imienin.
Nie zabraknie także elementu kulminacyjnego, jakim będzie wykonanie “Pieśni Świętojańskiej” przez Stanisławę Celińską oraz klimatyczny dansing w starym dobrym stylu z udziałem zespołu Michała Zadary “All Stars Dansing Band”.