Koncert “Niemen Enigmatic Played By The Enigmatics” 


(Strycharski / Papierz / Dickaty / Rogiński / Pigoński / Traczyk / Zemler / Prus / Halszka-Sokołowska / Moszczyńska)
Czw. 27.06.2013, g. 20:30

Rok temu urodził się pomysł i w końcu usłyszymy go na żywo w 10-osobowym skladzie!!

Czesław Niemen, Płyta Enigmatic, 4 Utwory, 36:17 min. 

Płyta Czesława Niemena Enigmatic jest jednym z legendarnych dokonań polskiej muzyki XX wieku. Jest dziełem absolutnie ponadczasowym i wyjątkowym, podkreślającym idealny mariaż najlepszej anglosaskiej kultury muzycznej i polskiej wrażliwości oraz wyjątkowego talentu Czesława Niemena.

W tym wyjątkowym projekcie biorą udział:

Dominik Strycharski – Śpiew
Aleksander Papierz – Saksofon 
Ray Dickaty – Saksofon
Raphael Rogiński – Gitara
Daniel Pigoński – Hammond, Keys
Wojtek Traczyk – Gitara Basowa
Hubert Zemler – Perkusja 

Oraz Chórek:
Ewa Prus – Wokal
Joanna Halszka Sokołowska – Wokal 
Marta Moszczyńska – Wokal


Wstęp: 20 pln


„Album […] urzekł siłą wyrazu całości i urodą najdrobniejszych detali. Dwa jego obszerne fragmenty – monumentalny, epicki, początkowo utrzymany w klimacie chorału gregoriańskiego (w nagraniu wziął udział chór), a potem wybuchający rockiem Bema pamięci żałobny – rapsod oraz wyprowadzone z bluesa, a opracowane z jazz-rockową swobodą Jednego serca – udowodniły, że Niemen nie tylko zwrócił uwagę na szeroko pojęty rock progresywny, lecz również potrafił stworzyć jego własny, oryginalny, słowiański model, nie ustępujący najbardziej wartościowym wzorom zagranicznym.”

W tym oryginalnym projekcie polscy muzycy zagrają cały Enigmatic jeden do jednego. Tak jak został napisany i zagrany. Nie będzie to żadna reinterpretacja lecz ukłon i zarazem ekstaza. Dla muzyki, dla Mistrza i dla naszej historii.