Koncert “Babu Król” 

(Bajzel / Budyń) [Pogodno]

Śr. 10.07.2013, g. 20:30

Bardzo się cieszymy ze pierwszy raz na naszej scenie wystąpią dwóch panów, których większości z nas chyba już nie trzeba przedstawiać, a mianowicie Piotr Pasecki oraz Jacek Szymkiewicz aka Bajzel / Budyń; doskonale znani z zespołu Pogodno.


Budyń (Jacek Szymkiewicz) – wokal, saksofon tenorowy


Bajzel (Piotr Pasecki) – wokal, gitara barytonowa, efekty, gitara basowa

Bajzel to człowiek orkiestra. Legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego. Znany w Polsce i nie tylko. Coroczny zdobywca Yacha za nietuzinkowy teledysk. 
Budyń (Jacek Szymkiewicz) to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu POGODNO. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie. 
Tym razem w duecie. Tym razem oddając szacunek Edwardowi Stachurze. Wydobyli jego wiersze spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania bigbitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek migracji i poszukiwań. 
Budyń w niecodziennej odsłonie bo jako saxsofonista.
BUDYŃ (vocal i saksofon)
Lider i założyciel zespołu POGODNO, tekściarz, twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów. Znakomity performer i nie tuzinkowy artysta Jacek Szymkiewicz vel Budyń zawłaszcza przestrzenie polskiej sceny muzycznej już od niemal 16 lat. 
Ostatnio pokazuje twarz w kampanii Żywca – Męskie Granie.
Jest współzałożycielem i liderem zespołu POGODNO. Zespołu, który na swoim koncie ma przeboje: Pani w obuwniczym, Orkiestra Dęta czy Elvis. 
Koncerty POGODNO to prawdziwe szaleństwo a to za sprawą niebywałej charyzmy i uroku osobistego lidera (Budynia) oraz niebywałą skłonnością do improwizacji muzyków.
Sześć płyt studyjnych, trzy koncertowe i niezliczona ilość muzyki jaką tworzy. Różnorodność projektów w jakich uczestniczy jest bardzo długa. Jakiś czas temu wziął udział w nagraniu albumu z muzycznymi interpretacjami wierszy Tadeusza Gajcego. 
Od kilku lat współpracuje intensywnie z reżyserem teatralnym Michałem Zadarą. Stworzył muzykę do “Wizyty Starszej Pani” (reż. Michał Zadara,Teatr Współczesny Szczecin), Utopia będzie zaraz (reż. Michał Zadara,Teatr Stary Kraków), Nocleg w apeninach (reż. Michał Zadara,Teatr Współczesny Szczecin). Jest współautorem muzyki do pełnometrażowej, kinowej wersji filmu animowanego “Jeż Jerzy” . Autor tekstów piosenek takich artystów jak Katarzyna Nosowska, Monika Brodka, Doda czy Varius Manx.
Bajzel (gitara barytonowa, efekty, gitara basowa, efekty, cuda i cudeńka, vocal)
Tworzy muzykę brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Multiinstrumentalista którego głównym narzędziem pracy jest gitara. Niespokojny, artystyczny duch i dlatego jego płyty są w pełni autorskie. Sam komponuje, pisze teksty, nagrywa a nawet projektuje okładki. 
Jego debiutancki album zatytułowany “Bajzel” został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność Bajzel brał udział w trasach koncertowych takich wykonawcow jak LAO CHE, POGODNO, KASIA NOSOWSKA, BAABA, czy TYMON & TRANSISTORS. 
Ten ostatni zaproponował mu współprace ze swoim wydawnictwem Biodro Records. Trase koncertowa promująca płytę zwieńczyły występy na festiwalach, m.in. “GARAZ”, “OPENAIR” i “OFF”. Piosenka “WINDOW” promująca album doczekała się profesjonalnie zrealizowanego teledysku w SAN FRANCISCO, który otrzymał nagrodę na YACH FILM FESTIVAL 2008 za najlepsza reżyserię. 
Ta sama piosenka znalazła się również na składance amerykańskiej edycji “WOODSTOCK MUSIC FESTIVAL 2008”, a inne piosenki z płyty na polskich składankach “WE ARE FROM POLAND Vol.2”, “ALTERNATIVEPOP Vol.1 “, oraz płycie z sesjami radiowymi p.t. “OFFSESJE 1”, nagranej w legendarnym studiu radiowej TROJKI im. AGNIESZKI OSIECKIEJ. W roku 2009 powstał drugi krążek Bajzla -“Miłośnij”. Ta płyta to prawdziwe zaskoczenie dla pozyskanych już fanów albowiem w znacznym stopniu rożni się od poprzedniej. 
Po pierwsze Bajzel objawia się jako zdolny tekściarz pisząc tym razem całkowicie po polsku. Nie przestaje też eksperymentować w muzyce. Druga płyta Bajzla jest dużo bardziej osobista i dojrzała. Przemyślane kompozycje interesujące teksty i specyficznie zwariowany…. bajzel.
Wstęp: 20 pln / 15 pln ulgowe