Koncert “Simple Free” 

(W. “Kinior” Kiniorski / Mazur / Rutkowski)

Czw. 11.07.2013, g. 20:30


Jesteśmy szczęśliwi ze już niebawem wystąpi pierwszy raz na naszej scenie multiinstrumentalista, kompozytor i producent muzyczny Włodzimierz “Kinior” Kiniorski – szersza publiczność bardziej zna go jako muzyka takich formacji jak: Tie Break, Graal, Young Power, Izrael czy Brygada Kryzys. 

Wystąpi on wraz ze znakomitym, jak nie najlepszym basista na akustycznej gitarze basowej – Rafałem Mazur i barwna postacią na perkusji Kuba Rutkowski!!!
Włodek Kinior Kiniorski – saksofony, iPhone
Rafał Mazur – akustyczna gitara basowa
Kuba Rutkowski – perkusja, elektronika


WŁODZIMIERZ KINIOR KINIORSKI
multiinstumentalista, kompzytor, producent muzyczny
Osobowość artystyczna multiinstrumentalisty Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego wyrosła z jazzu i do tej pory jest to silny element jego muzyki. Szybko zyskał uznanie w kraju wśród muzyków, publiczności i krytyków. Ci ostatni nie szczędzili mu nagród na festiwalach jazzowych w Polsce i poza granicami kraju. Do freejazzowych korzeni doszła fascynacja muzyką etniczną, elektroniczną oraz współczesną. Malowniczość jego muzyki powoduje, że kompozycje Kiniorskiego pasują jako tła muzyczne w spektaklach teatralnych. 
Jego muzykę możemy usłyszeć między innymi na scenie Teatru Klinika Lalek, Teatru Powszechnego w Warszawie, Teatru Witkiewicza w Zakopanem. Za sprawą swojej konsekwencji twórczej szersza publiczność bardziej zna go jako muzyka takich formacji jak: Tie Break, Graal, Young Power, Izrael czy Brygada Kryzys niż z jego solowych dokonań.
Kiniorski – to nazwisko znajdziemy na okładkach wielu płyt za sprawą współpracy ze Stanisławem Sojką, Grzegorzem Ciechowskim, czy takimi zespołami jak Daab, Trebunie Tutki czy Twinkle Brothers. I tu chyba można szukać klucza do jego twórczości. Kinior bardziej funkcjonuje jako zjawisko niż jako uznany muzyk. Jego twórczość ma ten stały element, który charakteryzuje największych muzyków z Milesem Davisem na czele – muzyka to zderzenie osobowości, dialog artystyczny, szukanie nowych fascynacji podczas współpracy z młodymi muzykami a nie stemplowanie płyt mniej lub bardziej znanym nazwiskiem.
GLÓWNE NAGRODY -Jazz Juniors, Jazz nad Odra, Nagroda im. K. Komedy, „Zlota Maska” za muzyke teatralna „African Snow” – plyta miesiaca wrzesnia 2000 world music w World Entertainment Network; na liscie przebojów WMCE/ World Music Charts Europe/ w 1994, 1996 i 1999 m.in. z Trebuniami-Tutkami
WSPÓŁPRACA
Krzysztof Knittel, Marek Chołoniewski, Tomasz Stanko, Norman Grant –Twinkle Brothers, Derek Fevrier, Bob Stewart/ Gil Evans, Stanislaw Sojka, Grzegorz Ciechowski, Tie Break, Young Power, Free Cooperation, Izrael, Trebunie Tutki
WSPÓŁPRACA Z TEATRAMI
Teatr Klinika Lalek z Wolimierza, Teatr Performer z Zamoscia, Teatr Bukleina w Krakowie, Teatr im. Witkacego w Zakopanem, Teatr Powszechny w Warszawie /”Makbet” rez.Trelinski, wyk. Janda, Gajos/, Teatr Tanca w Poznaniu i Lyonie /2000/, inne teatry: Kielce, Radom, Gliwice, Katowice, Gdansk – Teatr tv: „Pijak”/ re–. T. Lengren, wyk. P.Fronczewski/ AUTOR MUZYKI DO FILMÓW -m.in. o Dalaj Lamie, Zdzislawie Beksinskim, Andrzeju Strumille/ rez. J.Józwiak/ -nagrodzony na Yach Festiwal klip „ O sole mio”/re–.R.Bali–ski/ FESTIWALE AUTORSKIE -„Hasarapasa” Zagnansk / czerwce: 1998,1999, 2000/, „Flap People” w „Prokadencji” Lódz 1999
Rafał Mazur
muzyk-improwizator, filozof. Głównym polem zainteresowania i działania jest dla Rafała swobodna improwizacja, zarówno zespołowa jak i solowa. Od kilku lat artysta działa energicznie na europejskiej scenie muzyki improwizowanej, jest zapraszany na koncerty i festiwale, oraz zaprasza zagranicznych muzyków – improwizatorów na wspólne koncerty w Polsce.
Obecnie Rafał Mazur działa między innymi w zespołach: Ensemble 56, Mockunas/Mazur/Strid Trio, Mazur/Neuringer Duo, „HiQ” – audiowizualny projekt realizowany wraz z Aleksandrem Janickim.
Absolwent studiów filozoficznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie na studiach doktoranckich w Instytucie Filozofii UJ realizuje program badawczy dotyczący daoistycznych strategii działania używanych w praktyce „swobodnej ekspresji” – metodzie artystycznej kreacji stosowanej w kręgu wenren, i możliwości zastosowania tych strategii w praktyce swobodnej improwizacji. W kręgu jego filozoficznych zainteresowań, oprócz filozofii i estetyki Dalekiego Wschodu znajdują się: estetyka sztuk performatywnych, filozofia sztuki, neuroestetyka i prakseologia.
Rafał Mazur gra na akustycznej gitarze basowej zbudowanej przez Jerzego Wysockiego i używa strun Thomastik-Infeld.
Kuba Rutkowski
Jakub Leonard Rutkowski (1969), perkusista i kompozytor, grający na akustycznej i elektronicznej perkusji. Od wielu lat związany z polską sceną rockową, jazzową i teatralną. Nagrał ponad 30 płyt z różnymi artystami.
Najważniejsze jego kooperacje to: Nucleon, Pulsarus, Max Klezmer Band, Limboski, Kostas New Program, zespoły Dominika Strycharskiego, Włodzimierza Kiniorskiego, wieloletnia współpraca z Maćkiem Maleńczukiem.
Wraz nim oraz Robertem Tutą stworzył muzykę do niemego filmu “Mocny Człowiek”.
Wstęp: 20 pln / 15 pln (ulgowe)