Koncert “Ryan Francesconi 
[Joanna Newsom] & Mirabai Peart”
Wt. 13.08.2013, g. 20:30


Jesteśmy dumni ze udało nam się zaprosić do Polski duet “Ryan Francesconi & Mirabai Peart”!! Ryan Francesconi (Portland, USA) dał się poznać jako czołowa postać akustycznej kompozycji i performance w swojej pracy jako dyrektor muzyczny przy wspaniałym potrójnym albumie Joanny Newsom “Have One On Me”.
Ryan Francesconi – Acoustic Guitar
Mirabai Peart – Violin

Ryan przygotowuje się do powrotu na europejskie sceny, występując ze swoją partnerką, skrzypaczką Mirabai Peart, w związku z nowym albumem “Road To Palios”, wydanym w grudniu przez wytwórnię Bella Union.
Album ukazuje rozwój współpracy Francesconiego z Mirabai (którą Ryan poznał przy okazji ich członkostwa w zespole Joanny Newsom). Zestaw fascynujących duetów na gitarę i skrzypce, “Road To Palios” ukazuje dowody na świat muzycznej inspiracji płynącej z minimalnej palety instrumentalnej, obejmujące brzmienia barokowe, Americana i improwizację jazzową, ale koncentruje się w punkcie największej obsesji tej muzycznej pary, a mianowicie: bałkańskiego folku, głównie z Grecji, Bułgarii i Turcji. 
Na scenie te ozdobne i szczegółowe kompozycje posiadają rzadką odmieniającą moc: atlas miejsc muzycznych przywoływanych obrazowo, wykonanych z serca i duszy przez dwóch niezwykłych muzyków.
„Parables”, pierwsze nagranie Ryana pod własnym nazwiskiem ( produkuje solową muzykę elektroniczną jako RF od 1999 r.), ukazuje olśniewającą informację o jego zdolności do wyczarowywania utworów, okalających osobistą prawdę, pochłaniającą niezliczone wpływy i techniki. Koncertował w Europie w 2011 roku, porywającego wyciszone sale koncertowe na całym kontynencie, zbierając uznanie krytyki (patrz poniżej).
Będzie to ich jedyny koncert w Polsce!!
AUDIO:
VIDEO:
“For Christos” na żywo z Sydney: 
“Parables” na żywo (Ryan Francesconi solo): 
Wstęp: 25 pln