Koncert “The Rempis Percussion Quartet” 

[Rempis / Håker Flaten / Rosaly / Daisy]

Wt. 17.09.2013, g. 20:30

Trudno opisać jak bardzo się my cieszymy na ten koncert – jest to dla nas duże wyróżnienie i zarówno przyjemność móc zaprosić naszych gości na wieczór z wybitnymi muzykami, którzy tworzą zespól “The Rempis Percussion Quartet”:
Dave Rempis – saxophones 
Tim Daisy – drums 
Ingebrigt Håker Flaten – double bass 
Frank Rosaly – drums
Funk, free jazz, swobodna improwizacja, afrykańskie rytmy oraz latynoamerykańska energia – z tej z pozoru nieco dziwnej mikstury powstał The Rempis Percussion Quartet.
Formacja dowodzona przez charyzmatycznego saksofonistę Davida Rempisa od 2004 roku niestrudzenie udowadnia światu, że nie wszystko w muzyce jazzowej zostało jeszcze powiedziane. 
Rempis i jego kompani poruszają się po niczym nieograniczonych obszarach muzycznej wolności, w pewien magiczny sposób nie wprowadzając do swego świata ani krzty chaosu. Tylko ludzie wybitnie utalentowani i mający głowę na karku mogli stworzyć tak doskonałą hybrydę muzyczną, która zachwycić potrafi nie tylko wymagających krytyków muzycznych, ale także publiczność, która doceniła ich zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i Europie. 
Dwóch zwariowanych perkusistów, dzielnie dotrzymujący im kroku basista oraz saksofon który wyrywa się poza wszelkie znane standardy – to właśnie RPQ. 
Ich koncert to podróż do świata bez granic a zarazem bardzo skrupulatny wykład na temat kontrolowania muzycznego zewu natury – takich występów najzwyczajniej w świecie nie powinno się przegapiać.
Wstęp: 25 pln