Koncert “Torque Trio”

[Dominik Strycharski /Kenneth Dahl Knudsen (DK) / Valentin Schuster (DE)] 
Premiera Sceniczna!! 
Środa, 23.10.2013, g. 20:30
Torque Trio – intrygujące trio jazzowe czerpiące z bałkańskiej tradycji, jazzu, freeimprov i muzyki współczesnej. Bardzo mocno skoncentrowane na wyrazistych i nieraz złożonych kompozycjach uwalnia zarazem niezwykłe, mniej znane terytoria improwizacji. Muzyka tego tria tętni szaleństwem, bawi się obsesją ale też smakuje się w subtelności i wrażliwości. Tu nie ma chłodu, jest ogień i lód.
Dominik Strycharski – flety, kompozycja
Kenneth Knudsen – kontrabas
Valentin Schuster – perkusja


Bardzo mocnym aspektem zespołu jest samo instrumentarium – flety proste, kontrabas i perkusja, które daje niesamowitą homogeniczność a zarazem pozwala na kulturowe i kontekstowe odniesienia których próżno szukać w innych, tradycyjnych jazzowych składach. Taki mały muzyczny kosmos, bez granic i barier, skupiony jednak w trzech akustycznych instrumentach. 
Koncert w Pardon, To Tu to premiera tego międzynarodowego zespołu. Materiał skomponowany przez Dominika Strycharskiego uzupełniony będzie dwoma kompozycjami legendarnego Thomasa Chapina, z jego ostatniej płyty wydanej za życia, którego to utwory doskonale uzupełniają koncepcję Torque Trio.
Dominik Strycharski 
(ur. 1975) – polski kompozytor, flecista prosty, wokalista, improwizator, performer i publicysta. Gra i komponuje współczesny jazz, w wielu elektrycznych i akustycznych odsłonach, muzykę współczesną, elektroniczną, teatralną, posthiphop, noise a także różne odmiany improwizowanej muzyki, we własnych zespołach Pulsarus, Organic Panic oraz DKS Trio. Zajmuje się także współczesnymi odmianami wokalistyki oraz jako jeden z niewielu w Polsce nowoczesnymi fletami prostymi.
Kenneth Dahl Knudsen 
Duński kontrabasista urodzony w 1984. Nazywa siebie szczęściarzem, będąc związanym z muzyką całe życie i grając ze wspaniałymi muzykami. Jego debiutancki album to „Strings Attached”, a w roku 2012 wydał „Clockstopper” opowiadający o strachu przed utratą i fascynacją czasem. 
Występował z Dick Oatts (US), John Scofield (US), Gilad Hekselman (ISR/US), Jason Marsalis(US), Soren Moller (DK/US), Uffe Steen(DK), Andrew D’angelo(US), Jan Kaspersen, Salvador Olmos (Mex), Nicola Pisani (Ita), Tomasz Dąbrowski (POL) i wielu wielu więcej…
“Artists tend to seek out individual paths, to be unique” – Artysta powinien szukać indywidualnych ścieżek, aby być wyjątkowym.
Cena Biletu: 20 pln