Koncert “Clayton Thomas / Gerard Lebik / Christian Marien”

Pn. 28.10.2013, g. 20:30

Bardzo się cieszymy ze dzień przed występem na Krakowska Jesień Jazzowa zawita do nas we wspolpracy z Fundacja su:p trio nawiązujące do takich gatunków muzycznych jak Free Improv, Free Jazz, EIA – australijski, mieszkający w Berlinie kontrabasista Clayton Thomas; jeden z najbardziej wyrazistych polskich saksofonistów Gerard Lebik i perkusista Christian Marien.
Gerard Lebik – saksofon
Clayton Thomas – kontrabas
Christian Marien – perkusja
Berlińsko-Wrocławski projekt zainicjowany przez saksofonistę Gerarda Lebika. Kooperacje muzyków cechuje wyjątkowy sposób narracji muzycznej oparty na kolektywnej wolnej improwizacji eksplorującej tak obszary muzyki diatonicznej, jak i nowatorskie poszukiwania w kontekście sonorystyki wykorzystującej rozszerzone techniki gry na instrumentach akustyczny.
Clayton Thomas
Kontrabasista, kompozytor i performer, grający także na instrumentach elektronicznych. Urodził się w Sydney w 1976 ale od kilku lat mieszka w Berlinie. Uczeń Wilbera Morrisa i Petera Kowalda. Niezwykle aktywny na europejskiej scenie jazzowej.
Współtwórca wielu grup grających jazz i free improv: Trio AUS (wraz z Johannesem Bauerem i Tony’m Buck’iem), HAMMERIVER (z Clare Cooper, Chrisem Abrahamsem, Tobiasem Deliusem, Christoferem Kurzmannem, Wernerem Dafeldeckerem), CODE (z Kenem Vandermarkiem, Maxem Naglem & Wolfgangiem Reisingerem), The Astronomical Unit (z Matthiasem Mullerem & Christianem Marienem), Creoles (z Jimem Denley’em) i wiele, wiele innych.
Koncertował i nagrywał m.in. z Kenem Vandermarkiem, Paulem Lovensem, Peterem Brötzmannem, Sonny Simmonsem, Evanem Parkerem, Anthea Caddym, Andre Vidą, Stevem Heatherrm, Magda Mayas, Chrisem Heenanem, Matthiasem Mullerem, Manon-Liu Winter, Hannes Loeschel, Sherif and Christine Sehnaoui, Franzem Hautzingerem, Mikołajem Trzaską i The Ex.
Christian Marien 
Studiował muzykę w Amsterdamie i Berlinie. Od 2000 roku mieszka w Berlinie i jest częścią wielu projektów (Superimpose, The Astronomical Unit, Computerband, Miss Platnum), wydaje płyty pod na etykietą takich labeli jak „Leo-records” lub „Jazzwerkstatt”, występował w całej Europie i Stanach Zjednoczonych.
Kładzie szczególny nacisk na współpracę z tancerzami, aktorami i malarzami łącząc muzykę z innymi formami ekspresji artystycznej, zwłaszcza w ramach projektu „Ritsche, Zast & Marien” czego efektem są liczne spektakle i wystaw.
Gerard Lebik
Tworzy dźwięk i muzykę przez improwizację, notacje muzyczną oraz manipulowanie materiałem dźwiękowym stosując media akustyczne i elektroniczne takie jak: saksofon, klarnet kontraltowy, generatory fal akustycznych, obiekty elektroakustyczne, video feedback, software.
W 2007 ukończył Wrocłwaską Akademię Muzyczną. Zaczynając od muzyki klasycznej przez jazz, free improvisation dociera do muzyki eksperymentalnej, sound artu i noise’u.
Współpracował i występował z: Eryck Abecassis, Kazuhisa Uchihashi, Rob Mazurek, Keith Rowe, Brian Labycz, Hernani Faustino, Gabriel Ferrnandini, Noritaka Tanaka, Bettina Wenzel, hans w koch, Joker Nies, Jaimie Branch, Anton Hatwich, Marc Riordan, Sebastian Meissner, Pawel Janicki
Cena Biletu: 20 PLN